Teplota stále kolem nuly

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. I na přelomu roků bude teplota stále kolem nuly. Počasí bude studenější, avšak mimo vyšší polohy stále bez čistě zimního rázu. Sníh napadne na horách, zejména na severních a východních. Tam budou srážky zejména v první polovině týdne i vydatnější. V polohách ne horských budou naopak slabé. Mimo hory bude tedy vzhledem k teplotě kolem nuly často vznikat náledí.

Týden 28.12.2020. až 3.1.2021

Předpověď

Srážek bude v týdnu dostatek, ale jejich vydatnost se bude lišit mezi horami a obecně vyššími polohami a nížinami. Od vyšších poloh bude vydatnost srážek růst. Zejména na severu a východě na horách jich spadne zejména do středy poměrně hodně. A navíc budou v příštím týdnu v těchto oblastech srážky sněhové a tvořit, resp. zvyšovat, se bude sněhová pokrývka. Méně oblačnosti bude jen přechodně. Počátek týdne bude také hodně větrný v souvislosti s vlivem významné cyklony.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: +3 až -3°C, krátce místy -3 až -8°C. Nejvyšší teplota: –2 až +3°C, krátce až 6°C. Průměrná teplota: -3 až +2°C. Shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 18mm, na SV/V místy 15mm/cm a na návětří S/SV/V hor až 60cm. Shrnutí období: Průměrné až podprůměrné (značný rozdíl vrcholy hor a nížiny).

Synoptická situace

Počasí u nás ovlivní v první polovině týdne hluboká tlaková níže, která se přesune ze severovýchodní Evropy. A to ze Severního moře nad pevninu západní části střední Evropy. blokovat její postup dále na východ bude vysoký tlak vzduchu ve východní části Evropy. Tlaková níže se bude během první poloviny týdne zvolna vyplňovat. Okludovaný frontální systém s ní spojený bude ovlivňovat počasí ve střední Evropě. Další systémy front budou během týdne následovat.

Počasí tak bude podstatně chladnější než v minulém týdnů, kdy se krátce projevilo významně teplé počasí. A také bude teplota o poznání více ustálená než tomu bylo minulý týden. Pro upřesnění sledujte náš Výhled na týden jako předpověď den po dni. Modelové mapy několika prvků najdete například na stránce modellzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality