Teplota stále kolem nuly

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. I na přelomu roků bude teplota stále kolem nuly. Počasí bude studenější, avšak mimo vyšší polohy stále bez čistě zimního rázu. Sníh napadne na horách, zejména na severních a východních. Tam budou srážky zejména v první polovině týdne i vydatnější. V polohách ne horských budou naopak slabé. Mimo hory bude tedy vzhledem k teplotě kolem nuly často vznikat náledí.

Týden 28.12.2020. až 3.1.2021

Předpověď

Srážek bude v týdnu dostatek, ale jejich vydatnost se bude lišit mezi horami a obecně vyššími polohami a nížinami. Od vyšších poloh bude vydatnost srážek růst. Zejména na severu a východě na horách jich spadne zejména do středy poměrně hodně. A navíc budou v příštím týdnu v těchto oblastech srážky sněhové a tvořit, resp. zvyšovat, se bude sněhová pokrývka. Méně oblačnosti bude jen přechodně. Počátek týdne bude také hodně větrný v souvislosti s vlivem významné cyklony.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: +3 až -3°C, krátce místy -3 až -8°C. Nejvyšší teplota: –2 až +3°C, krátce až 6°C. Průměrná teplota: -3 až +2°C. Shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 18mm, na SV/V místy 15mm/cm a na návětří S/SV/V hor až 60cm. Shrnutí období: Průměrné až podprůměrné (značný rozdíl vrcholy hor a nížiny).

Synoptická situace

Počasí u nás ovlivní v první polovině týdne hluboká tlaková níže, která se přesune ze severovýchodní Evropy. A to ze Severního moře nad pevninu západní části střední Evropy. blokovat její postup dále na východ bude vysoký tlak vzduchu ve východní části Evropy. Tlaková níže se bude během první poloviny týdne zvolna vyplňovat. Okludovaný frontální systém s ní spojený bude ovlivňovat počasí ve střední Evropě. Další systémy front budou během týdne následovat.

Počasí tak bude podstatně chladnější než v minulém týdnů, kdy se krátce projevilo významně teplé počasí. A také bude teplota o poznání více ustálená než tomu bylo minulý týden. Pro upřesnění sledujte náš Výhled na týden jako předpověď den po dni. Modelové mapy několika prvků najdete například na stránce modellzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1036 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality