Předpověď teplotyPrognózy počasí

V polovině týdne bude až 35°C

Hodnocení článku

V polovině týdne bude až 35°C, horké počasí se po včerejším ochlazení rychle vrátí. Maxima teploty více přesáhnou tropických třicet stupňů a to zejména ve středu. To bude na naše území vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihovýchodu před změnou v podobě studené fronty. Příliv velmi teplého vzduchu bude ukončen opět významnou bouřkovou činností. Ochlazení však nebude nijak významné, teplota vzduchu zamíří na konci týdne pod tropickou hranici 30°C v denních maximech. Současně k nám bude pronikat vlhčí vzduch a měly b se nadále tvořit často denní přeháňky a bouřky. V některých případech se bude jednat o silné bouřky s nebezpečnými doprovodnými jevy, nejen s přívalovými srážkami.

V polovině týdne bude nejtepleji

Přelom července a srpna bude suchý. Horké počasí a sucho u řeky.

Tropické počasí a sucho v hlavním létě při vlivu tlakové výše u nás.

Opět až 35°C a v noci místy nad 20°C a tedy tropické noci. Takové počasí nás čeká v polovině tohoto týdne, oteplování začíná za víkendovou studenou frontou již dnes. Dnes ovšem jde o maximum teploty na letních 26°C, zítra to bude už tropických 31°C a ojediněle více. A ve středu, jak již uvádíme, až 34°C a ojediněle více. Za studenou frontou s teplota zmírní ve čtvrtek, kdy se čeká opět jako zítra 31°C v maximech. podobně jako v pátek, kdy by mělo být 32°C. Víkend by měl přinést již letní počasí s maximy teploty kolem 25-26°C nejčastěji. Teplota vzduchu bude v dalších dnech celkově slabě až mírně na dlouhodobým normálem. Také se čeká více oblačnosti a srážek a to tedy od noci na čtvrtek zejména do soboty.

Maxima teploty vzduchu od zítřka:

Út 9.7.: 28 až 32°C

St 10.7.: 31 až 35°C

Čt 11.7.: 27 až 31°C

Pá 12.7.: 28 až 32°C, na JV 35°C

So 13.7.: 25 až 30°C, na JV 32°C

Noční minima klesnou od středy do pátku na 20 až 15°C, zejména při větší oblačnosti se může ojediněle stát, že půjde o tropickou noc. Tedy, že teplota zůstane na 20°C a pod tuto hodnotu neklesne. Nemělo by tak stávat často a neměla by teplota zůstávat příliš nad 20°C jako při poslední vlně horka.

Napsat komentář