Velmi teplé počasí, po většinu týdne inverzní

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Bude velmi teplé počasí.

Týden 16. až 22.12.2019

Předpověď

Po relativně chladnějším období došlo k opětovnému oteplení. Teplé počasí bude navíc trvat několik dní. Ale teploty budou v příštím týdnu v ČR hodně rozdílné. Vyloženě teplo tak nebude všude. Čeká nás inverzní ráz počasí, který skončí až na konci týdne. Větší ochlazení zatím nenastane.

V předvánočním týdnu bude velmi teplé počasí, srážek bude též opět málo. Po většinu týdne totiž převládne inverzní ráz počasí. V tomto období to znamená značně rozdílné teploty nejen co se týče horských a nížinných poloh. Místy budou podmínky pro vznik a setrvání nízké oblačnosti či mlh. V takových oblastech bude podstatně chladněji než tam, kde bude malá oblačnost. Do takových míst bude plně pronikat teplý vzduch. Minimálně po celý tento týden bude počasí ve znamení převážně teplého proudění. Mrznout nebude ani v nočních hodinách. Teploty budou pro současné období značně nadnormální. TEPLOTY VZDUCHU Nejnižší teploty 8 až 2°C, jen výjimečně až 0°C. Nejvyšší teploty 6 až 12°C, při oblačnosti místy kolem 4°C a naopak při slunečném počasí (včetně hor) ojediněle i kolem 15°C. ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY Celkové srážky 5 až 18mm, na horách i kolem 30mm

Charakteristiky

Teplotně bude období významně vybočovat z normálních hodnot pro začátek druhé poloviny prosince.  Týden bude: teplotně výrazně nadprůměrný, srážkově průměrný.

Synoptický vývoj

V úvodu týdne ovlivní počasí ve střední Evropě frontální systém. Poté se dostane tato oblast pod vliv tlakové výše nad jihovýchodem Evropy s přílivem teplého vzduchu zejména do vyšších poloh. Zejména výběžek této výše se vznikem dalších středů bude ovlivňovat počasí v ČR a širším okolí směrem na východě a jihovýchod i během dalších dnů týdne. V závěru týdne bude inverzní ráz počasí ukončen přechodem frontálního systému. Výhled je upřesňován prostřednictvím Výhledu na týden.

Mapové výstupy numerických modelů najdete například na stránce Wetter3.de.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Velmi teplé počasí, po většinu týdne inverzní
Název
Velmi teplé počasí, po většinu týdne inverzní
Popis
Stručná vyhlídka počasí na další týden. Vývoj počasí, očekávané teploty, odchylky od normálu a synoptická situace. Bude velmi teplé počasí
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.