Velmi teplý závěr února

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Oteplení, které nastalo během minulého týdne a inverzní počasí bude pokračovat. Teplý vzduch bude zpočátku týdne pronikat do nižších poloh jen místy. Během dne týdne se budeme setkávat s velmi teplým počasím na četnějších místech. Často bude malá oblačnost, ráno míst mlhy a nízká oblačnost. Srážky se prakticky neočekávají. Ke konci týdne se bude ochlazovat. Celkově nás čeká ale velmi teplý závěr února.

Týden 22. až 28.2.2021

Předpověď

Spíše méně frontální oblačnosti, zpočátku týdne četněji oblačnost nízká inverzní a mlhy. Takové počasí vydrží po celý poslední týden února. Více oblačnosti bude jen krátce, v ČR převládne případná nízká oblačnost. Té by mělo být během týdne méně. Takže bude jasno až polojasno. Očekává se suché počasí prakticky bez srážek. Vláhu v půdě bude stále dotovat tající sníh, kromě nejnižších poloh. I tam bude ale půdní vláha zatím dostatečná. Počasí bude v týdnu teplotně krátce i významně nadprůměrné. Teplota bude v maximech překračovat 15°C a přiblíží se 20°C. Nejtepleji bude od úterý do čtvrtka.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: +3 až -1°C, při celonočním vyjasnění -4°C a krátce kolem +3°C. Nejvyšší teplota: 8 až 13°C a krátce 18°C, při nízké oblačnosti hlavně zpočátku do 8°C. V závěru týdne kolem 8-9°C. Průměrná teplota: 4 až 9°C. Shrnutí období: Mírně nadprůměrné.

Celkové srážky: do 2mm. Shrnutí období: Extrémně podprůměrné.

Synoptická situace a závěr

Vysoký tlak vzduchu s nízkou pohyblivostí nad centrální Evropou bude určovat počasí ve střední Evropě. Od jihovýchodu k nám bude pronikat velmi teplý vzduch. Toto proudění by mělo ke konci týdne zvolna slábnout.

V týdnu nelze čekat žádnou větší změnu počasí. Teplotně bude počasí značně vybočovat z normálu pro konec února. Bude připomínat období minimálně o měsíc pozdější a počasí tak bude zcela jarní. Sníh roztaje ve středních polohách a začne odtávat i na horách. Toto tání bude dotovat a mírně rozkolísávat průtoky vodních toků pramenících v těchto oblastech.

Další informace o počasí na týden den po dni najdete na stránce Výhled na týden. Mapy numerických modelů pak například na stránce wxcharts.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Velmi teplý závěr února
Název
Velmi teplý závěr února
Popis
Velmi teplý závěr února. Stručná vyhlídka průběhu počasí a hodnot základních meteorologických prvků a jejich odchylek v týdnu 22.-28.2.2021.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.