PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Vlhké počasí, ke konci týdne ochlazování

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Bude vlhko, ke konci týdne ochlazování.

Týden 4. až 10.11.2019

Náš komentář

V dalším, prvním zcela listopadovém týdnu, bude počasí odpovídat aktuálnímu období. Často velká oblačnost a srážky a snižující se teploty. Takové počasí bude nyní pro přírodu velmi příznivé. Na konci týdne začne od vyšších či středních poloh opět sněžit. Že by další pondělí přijel Martin na bílém koni? Vypadá to, že kromě nížin asi ano.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Vlhké počasí a ke konci týdne ochlazování

Teploty se budou během týdne snižovat, počasí bude typicky listopadové a vlhké. Střídat se budou oblačné systémy jednotlivých front ve vlhkém západním proudění a lze čekat tedy časté srážky, které budou zpočátku týdne dešťové, během týdne na horách sněhové a ke konci týdne budou smíšené a sněhové již od středních poloh. Díky velké oblačnosti nebudou teploty v nočních a ranních minimech klesat na tak nízké hodnoty jako v týdnu minulém, ale na konci týdne nelze vyloučit slabé ranní mrazy ani v nížinách a s vlhkým počasím zejména od středních poloh začne hrozit i náledí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 10 až 4°C, během týdne 8 až 2°C s možností mrazíků, na konci týdne 6 až 0°C.

Nejvyšší teploty 8 až 14°C, během týdne 5 až 11°C a v závěru jen 2 až 8°C.

Průměrné teploty 5 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 30mm, na S/SV/V hlavně na horách až 50mm.

Srpen 2019 bude snad vlhčí. Teplé počasí do středy. Mlhavé vlhké podzimní počasí. Ke konci týdne ochlazování.

Shrnutí

Týden bude o poznání vlhčí než předchozí týdny, teploty zaznamenají opět sestupnou tendenci. Ke konci týdne ochlazování.

Období bude:

teplotně průměrné, na východě až nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Ve střední Evropě bude převládat chladnější a vlhčí západní až severozápadní, ke konci týdne až severní proudění s přechodem jednotlivých systémů front spojených s tlakovými nížemi. Tyto budou postupovat typicky z Atlantiku severně od nás.

Modelové výstupy lze sledovat například na stránce http://www.wetter3.de.