Vlhké počasí, ke konci týdne ochlazování a sněžení opět od středních poloh

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 4. až 10.11.2019

Náš komentář

V dalším, prvním zcela listopadovém týdnu, bude počasí odpovídat aktuálnímu období. Často velká oblačnost a srážky a snižující se teploty. Takové počasí bude nyní pro přírodu velmi příznivé. Na konci týdne začne od vyšších či středních poloh opět sněžit. Že by další pondělí přijel Martin na bílém koni? Vypadá to, že kromě nížin asi ano.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Teploty se budou během týdne snižovat, počasí bude typicky listopadové a vlhké. Střídat se budou oblačné systémy jednotlivých front ve vlhkém západním proudění a lze čekat tedy časté srážky, které budou zpočátku týdne dešťové, během týdne na horách sněhové a ke konci týdne budou smíšené a sněhové již od středních poloh. Díky velké oblačnosti nebudou teploty v nočních a ranních minimech klesat na tak nízké hodnoty jako v týdnu minulém, ale na konci týdne nelze vyloučit slabé ranní mrazy ani v nížinách a s vlhkým počasím zejména od středních poloh začne hrozit i náledí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 10 až 4°C, během týdne 8 až 2°C s možností mrazíků, na konci týdne 6 až 0°C.

Nejvyšší teploty 8 až 14°C, během týdne 5 až 11°C a v závěru jen 2 až 8°C.

Průměrné teploty 5 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 30mm, na S/SV/V hlavně na horách až 50mm.

Shrnutí

Týden bude o poznání vlhčí než předchozí týdny, teploty zaznamenají opět sestupnou tendenci.

Období bude:

teplotně průměrné, na východě až nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Ve střední Evropě bude převládat chladnější a vlhčí západní až severozápadní, ke konci týdne až severní proudění s přechodem jednotlivých systémů front spojených s tlakovými nížemi. Tyto budou postupovat typicky z Atlantiku severně od nás.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: