Předpověď teplotyPrognózy počasí

Vrací se slunečné a teplé počasí

Hodnocení článku

Po třech oblačných dnech místy s dosti vydatnými srážkami přichází změna a vrací se slunečné a teplé počasí. Velmi studené počasí bylo při srážkách v úterý, maxima teploty zůstala místy jen kolem 15°C. Velkou změnu můžeme čekat od pátku, kdy k nám naplno pronikne teplý vzduch od východu. Jak dlouho potrvá teplé a slunné počasí?

Nejen o víkendu bude tropické počasí

Tropické počasí v závěru týdne. Jasné letní počasí. Vrátí se slunečné a teplé počasí. Svatá Anna, horko už od rána. Slunečno a sucho.

Teplota se značně zvýší v pátek, kdy k nám pronikne teplý vzduch od východu. Počasí bude o víkendu opět ve znamení mírně tropických hodnot teploty. Tyto budou v maximech mírně překračovat tropických 30°C, neměly by ovšem významně jak bylo zvykem v minulých letech. Slunečné počasí bude též pokračovat, jen odpoledne může být o víkendu až oblačné počasí. Srážky v podobě přeháněk a bouřek budou zatím spíše ojedinělé, opět bude převažovat vliv vysokého tlaku vzduchu.

Vývoj teploty a počasí během následujícího týdne je zatím nejistý. První dny týdne bude pokračovat horké počasí, současné výstupy numerických modelů jsou toho názoru, že tropické počasí vydrží v ČR do čtvrtka. Poté se očekává přechod studené fronty od západu a ochlazení, podobně jako tomu bylo na přelomu minulého a tohoto týdne. jen srážky budou podle všeho opět chybět, modely slibují první srážky až za týden a dva dny při přechodu zmíněné fronty. A zdaleka nebudou tak výrazné jako při přechodu minulého rozhraní.

Ve Francii bude doslova vlna veder

Velmi horko bude v jihozápadní Evropě. Od víkendu tam bude teplota každý den překračovat 34°C, místy i 36°C. Přiblížit se tam opět může extrémní hodnotě 40°C. Příští týden bude horko i na jihozápadě a západě Německa, kam bude příliv velmi teplého vzduchu postupně též zasahovat. Na jihozápadě Evropy by mělo vedro skončit v polovině příštího týdne, kdy se tam zásadněji ochladí a teplota se vrátí na maxima do 25°C. U nás se tak stane po polovině týdne, kdy přesně bude prognóza ještě upřesňovat.

Upřesnění sledujte na naší stránce Výhled na týden. Vrací se slunečné počasí, které bude přerušené jen ojediněle, krátce až místy lokálními přeháňkami a bouřkami. Přehled vývoje základních prvků dle různých variant (ensemble) jsou zpracovány v přehledových grafech pro různé lokality na stránce Wetterzentrale.de.