Čím se zabýváme?

Ve třetím a posledním článku o našem projektu se vám budeme snažit sdělit trochu podrobněji, co je vše předmětem naší činnosti a jaké informace můžete i na tomto webu očekávat. Jak bylo už řečeno v předchozích úvodních článcích o nás, tak se zabýváme obory hydrometeorologie, klimatologie, čistota ovzduší a příroda-životní prostředí. Mnozí si možná nedokáží představit, co za informace a činnost mohou dané obory obnášet. Proto níže uvedený návod.

Činnost spočívající v oboru hydrometeorologie je rozmanitá a jde o nás hlavní obor činnosti, vedle klimatologie. V rámci hydrometeorologie vykonáváme informační činnost meteorologickou, jednoduše o počasí. Přinášíme informace o počasí proběhlém, aktuálně probíhajícím i zajisté očekávaném s uvedením příčin proč se dané počasí odehrává. Zaměřujeme se zejména na naše území (ČR) a jeho blízké okolí. Zejména v případě extrémů počasí pro úplnost zmiňujeme i širší okolí Evropy nebo jiné kontinenty. O tom, že počasí má ve vztahu k nám navrch se vás snažíme přesvědčit i v rámci vzdělávacích informací v této oblasti a dalších zajímavostí. Z hlediska oboru hydrologie spočívá činnost v informacích o vztahu k meteorologii a tedy v odezvě proběhlého počasí na hydrologickém režimu, opět zejména v ČR a okolí. Hydrologickým režimem rozumíme nejen vývoj stavů na vodních tocích, ale také stavu podzemních vod, nasycení území a dalších hydrologických ukazatelů. Zejména tímto vším se obor zvaný hydrometeorologie zabývá.

V rámci klimatologie přinášíme informace o datech počasí za uplynulá období (zejména dle našeho měření, dle něhož sestavujeme různé statistiky a publikujeme zprávy), vzděláváme a přinášíme nové informace o stavu klimatu Země. Též poskytujeme informace a diskuze na témata týkající se globálního oteplování.

Sledujeme v rámci vedlejší činnosti stav ovzduší v ČR závislý na meteorologických podmínkách a přinášíme z této oblasti aktuální informace. Stejně tak sledujeme stav přírody, krajiny a životního prostředí s tím související a dbáme na ochranu přírody a jejích složek, které jsou pro náš život nezbytné (zejména např. voda, ovzduší a půda).

Ve všech oborech je naším hlavním cílem a zásadní prioritou serióznost. V dnešním bulvárním světe se snažíme uvádět informace podložené, reálné a případné pokusy o bulvarizaci uvádět na pravou míru, zejména v oblasti počasí a klimatu a přispívat tím k dobrému jménu oborů. Informace poskytujeme zejména na hlavním webu (www.meteoaktuality.cz) a stránkách hlavních sociálních sítí (Facebook, Twitter, Google+ a Instagram) a nově na tomto webu a to v různé míře a dle potřeby, avšak každý den (zejména v době od 9 do 22 hodin). Každý den jsme připraveni odpovídat na dotazy a náměty na emailu [email protected] Členové projektu MA poskytující informace mají vlastní vzdělání v rámci oborů činnosti, spočívající ve znalostech po studiu různé odborné literatury (knižní a časopisecké) a zkušenostech získaných zejména praxí v oborech (práce v oblasti prognóz, práce s daty, pozorování vývoje počasí i v terénu aj.). Naše publikační činnost spočívá ve vydávání zpráv (informace o počasí – měsíc), ročenek (informace o počasí – rok) a časopisu (informace všeho druhu, hlavně o počasí – období).

Těšíme se na vás v dalších našich článcích vydaných (nejen) zde a věříme, že budou prospěšné co největšímu okruhu uživatelů internetu.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: