PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Další suchý a většinou teplý týden

Hodnocení článku

Stručně

Teplé a beze srážkové počasí bude pokračovat většinou i v dalším říjnovém týdnu. Ustálenost počasí je v tomto období významná a podle současných předpokladů bude ještě pokračovat do konce pracovní části dalšího týdne. Poté přijde změna, avšak zejména ve srážkách nebude nijak významná. Další suchý a většinou teplý týden. Bohužel sucho se bude dále prohlubovat.

Předpověď

I další týden bude na současné období teplý a také suchý. Ustálené převážně slunečné počasí, jen s tvorbou místních ranních a dopoledních mlh či nízké oblačnosti, bude pokračovat. Stále bude pokračovat tedy významné sucho, které je v ČR místy extrémní. Je nutné počítat s tím, že s utišením větru bude přibývat mlh a nízké oblačnosti, ty se postupně ojediněle udrží do odpoledne. V závěru týdne přibude frontální oblačnosti a místy se objeví slabé srážky. Přesto nás čeká další suchý a většinou teplý týden.

TEPLOTY

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 12 až 5°C, v závěru týdne místy až 2°C s přízemními mrazíky.

Nejvyšší teploty čekáme do pátku v rozmezí 16 až 22°C, o víkendu 11 až 16°C.

Průměrné teploty budou v rozmezí 10 až 14°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky lze čekat do 3mm.

Shrnutí

I třetí říjnový týden bude teplý a suchý, ohledně teplot bude vybočovat mírně nad normál. Ohledně srážek pak výrazně pod normál.

Týden 15. až 21.10.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný, srážkově výrazně podprůměrný.

Synoptická situace

Středoevropské počasí bude po většinu týdne určovat vysoký tlak nad severovýchodní Evropou. Tento tlakový útvar bude velmi stabilní. Kolem této výše k nám bude po  většinu období pronikat teplý vzduch od jihovýchodu. Tento příliv bude ukončen přechodem studené fronty v závěru týdne.

Podrobnější předpověď počasí v podobě týdenního přehledu den po dni s grafickou prezentací najdete na naší stránce Výhled na týden. Předpovědní mapy numerických modelů na další dny najdete například na stránce tropicaltidbits.com.