Další suchý a většinou teplý týden

Stručně

Teplé a beze srážkové počasí bude pokračovat většinou i v dalším říjnovém týdnu. Ustálenost počasí je v tomto období významná a podle současných předpokladů bude ještě pokračovat do konce pracovní části dalšího týdne. Poté přijde změna, avšak zejména ve srážkách nebude nijak významná.

Předpověď

I další týden bude na současné období teplý a také suchý. Ustálené převážně slunečné počasí, jen s tvorbou místních ranních a dopoledních mlh či nízké oblačnosti, bude pokračovat. Stále bude pokračovat tedy významné sucho, které je v ČR místy extrémní. Je nutné počítat s tím, že s utišením větru bude přibývat mlh a nízké oblačnosti, ty se postupně ojediněle udrží do odpoledne. V závěru týdne přibude frontální oblačnosti a místy se objeví slabé srážky.

TEPLOTY

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 12 až 5°C, v závěru týdne místy až 2°C s přízemními mrazíky.

Nejvyšší teploty čekáme do pátku v rozmezí 16 až 22°C, o víkendu 11 až 16°C.

Průměrné teploty budou v rozmezí 10 až 14°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky lze čekat do 3mm.

Shrnutí

I třetí říjnový týden bude teplý a suchý, ohledně teplot bude vybočovat mírně nad normál. Ohledně srážek pak výrazně pod normál.

Týden 15. až 21.10.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný, srážkově výrazně podprůměrný.

Synoptická situace

Středoevropské počasí bude po většinu týdne určovat vysoký tlak nad severovýchodní Evropou. Tento tlakový útvar bude velmi stabilní. Kolem této výše k nám bude po  většinu období pronikat teplý vzduch od jihovýchodu. Tento příliv bude ukončen přechodem studené fronty v závěru týdne.

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.