Předpověď teplotyPrognózy počasí

Dvacet stupňů o víkendu skončí

Hodnocení článku

Dvacet stupňů, takové hodnoty ojediněle dosáhne teplota vzduchu dnes i zítra a v pátek k ní nebude mít daleko. Nicméně dvacet stupňů o víkendu skončí a začne se ochlazovat, což je v tomto období velmi typické. dochází již k významnějším přílivům teplého vzduchu, které brzy střídají poměrně intenzivní vpády vzduchu studeného. První ochlazení se dostaví na víkend, kdy se teplota vzduchu začne vracet k normálu. Současné hodnoty teploty jsou i významněji nadprůměrné. Další ochlazení přijde pravděpodobně na počátku nového týdne, kdy počasí jaro přestane připomínat. Poslední březnové dny vypadají tedy o poznání chladněji než nyní dny po astronomickém začátku jara.

O víkendu teplota do 15°C

Dvacet stupňů o víkendu skončí. Odchylky teploty na 25.3.2023.

Obr. 1 Dvacet stupňů skončí. Odchylky teploty vzduchu na sobotu 25.3.2023 podle modelu GFS, zdroj: pivotalweather.com

Zítra může být na jihovýchodě republiky i přes 20°C, teplé počasí s maximy většinou do 19°C a opět hlavně na východě země nás čeká ještě v pátek. Noční minima se budou pohybovat také výše a to kolem 10°C, místy tedy zůstanou i slabě nad 10°C. O víkendu se ochladí a teplota klesne na hodnoty, které převládly ve dnech před tímto oteplení a také minulý víkend. Maxima nejčastěji 9 až 15°C s tím, že o něco tepleji by mělo být v neděli. Oblačnosti čekáme na obloze ale už od čtvrtečního odpoledne hodně. Místy z ní začnou vypadávat srážky, ale zatím jich příliš nečekejme. Ani víkendové dny nepřinesou příliš srážek, byť to podle dřívějších prognóz vypadalo poněkud jinak. Srážky se vyskytnou spíše ojediněle zejména zpočátku víkendu v závěru přechodu studené fronty.

Oblačno až přechodně polojasno, místy srážky. Takové počasí nás čeká o víkendových dnech. Na horách půjde za frontou, tedy zpočátku víkendu o srážky smíšené či sněhové a to zhruba od 1000m. S oteplování se hranice sněžení v neděli mírně zvýší.

⇒ TIP: Sledujte modelovou Předpověď teploty u nás.

Po přechodu výrazné studené fronty v pondělí se očekává další ochlazení. Maxima teploty se sníží krátce i na hodnoty do 8°C a čekat lze zejména při zmenšení oblačnosti noční mráz. Tuhé srážky se objeví i mimo vyšší polohy. Střídání teploty vzduchu s blížícím se dubnem pravděpodobně neskončí. Velkých teplotních změn v kratším čase následně slibují předpovědní modely ještě hodně. Nicméně jistota této předpovědi je velmi nízká, a to platí již od očekávaného významnějšího ochlazení na počátku příštího týdne. Proto přesnější informace o dalším vývoji počasí uvedeme v dalších předpovědích.