Jarní počasí se vrátí po polovině týdne

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Zima skončí a jarní počasí se vrátí po polovině týdne. Častěji bude slunečné počasí, srážky se objeví pouze přechodně.

Týden 23. až 29.3.2020

Předpověď

Zimu budeme muset snést do poloviny týdne, poté se začne oteplovat. V noci budou dány ideální podmínky pro silnější mráz. Takový v nížinách nebyl za celou zimní sezónu od prosince do února. Po polovině týdne modely vidí poměrně jasný obrat charakteru počasí zpět k jarnímu rázu. Takže bude počasí teplotou připomínat uplynulé teplé dny před významným ochlazením. Spíše málo oblačnosti a srážky méně často. Takové počasí se předpokládá v posledním březnovém týdnu. Nejméně oblaků bude ve studeném proudění do poloviny týdne. V ČR bude často zcela jasno nebo maximálně malá oblačnost. Nijak často nebudou vznikat ani mlhy. Více oblačnosti by mělo být v úplném závěru týdne. Srážky převážně v podobě přeháněk budou ale slabé.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota -3 až -9°C a ojediněle -12°C do středy, poté 6 až 0°C. Nejvyšší teplota 7 až 12°C, v závěru týdne 11 až 17°C. Průměrná teplota 3 až 7°C. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm/cm. Shrnutí období: Významně podprůměrné.

Synoptická situace

Mohutná tlaková výše se bude jen zvolna přesouvat přes severní Evropu a v první polovině týdne se bude udržovat nad Skandinávií. do centrální Evropy bude pronikat velmi studený vzduch od severovýchodu. Ke konci týdne se anticyklona odsune dále k severovýchodu a ztratí vliv na počasí u nás. Od jihovýchodu k nám začne pronikat naopak teplý vzduch. Od západu ovlivní počasí u nás slábnoucí frontální vlna. Jarní počasí se vrátí po polovině týdne, to je jisté. Jeho přesný průběh během druhé poloviny týdne je zatím orientační. Přehled počasí upřesníme ve Výhledu na týden.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: