Jarní počasí se vrátí po polovině týdne

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Zima skončí a jarní počasí se vrátí po polovině týdne. Častěji bude slunečné počasí, srážky se objeví pouze přechodně.

Týden 23. až 29.3.2020

Předpověď

Zimu budeme muset snést do poloviny týdne, poté se začne oteplovat. V noci budou dány ideální podmínky pro silnější mráz. Takový v nížinách nebyl za celou zimní sezónu od prosince do února. Po polovině týdne modely vidí poměrně jasný obrat charakteru počasí zpět k jarnímu rázu. Takže bude počasí teplotou připomínat uplynulé teplé dny před významným ochlazením. Spíše málo oblačnosti a srážky méně často. Takové počasí se předpokládá v posledním březnovém týdnu. Nejméně oblaků bude ve studeném proudění do poloviny týdne. V ČR bude často zcela jasno nebo maximálně malá oblačnost. Nijak často nebudou vznikat ani mlhy. Více oblačnosti by mělo být v úplném závěru týdne. Srážky převážně v podobě přeháněk budou ale slabé.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota -3 až -9°C a ojediněle -12°C do středy, poté 6 až 0°C. Nejvyšší teplota 7 až 12°C, v závěru týdne 11 až 17°C. Průměrná teplota 3 až 7°C. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm/cm. Shrnutí období: Významně podprůměrné.

Synoptická situace

Mohutná tlaková výše se bude jen zvolna přesouvat přes severní Evropu a v první polovině týdne se bude udržovat nad Skandinávií. do centrální Evropy bude pronikat velmi studený vzduch od severovýchodu. Ke konci týdne se anticyklona odsune dále k severovýchodu a ztratí vliv na počasí u nás. Od jihovýchodu k nám začne pronikat naopak teplý vzduch. Od západu ovlivní počasí u nás slábnoucí frontální vlna. Jarní počasí se vrátí po polovině týdne, to je jisté. Jeho přesný průběh během druhé poloviny týdne je zatím orientační. Přehled počasí upřesníme ve Výhledu na týden.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality