Návrat k průměrným teplotám, první sníh v nížinách

Stručně

Počasí s vysoce nadprůměrnými teplotami skončilo, což je cítit již v současných dnech. Studené počasí, které bude teplotně odpovídat aktuálnímu období, bude pokračovat i příští týden. Přechodně bude charakter počasí i v nížinách zimní a to hlavně na začátku týdne.

Předpověď

Více oblačnosti, srážek, více sněhových srážek a zimních projevů. Takový bude poslední čistě listopadový týden v ČR ohledně počasí. Již od počátku týdne nás čeká nová sněhová pokrývka od vyšších poloh, přechodně nasněží do poloviny týdne i v nížinách. V nížinách bude ale častější náledí, vlivem záporných nočních teplot a denních teplot nad bodem mrazu.

TEPLOTY

Nejnižší teploty +4 až -2°C, při vyjasnění -5°C. Nejvyšší teploty 0 až 6°C, přechodně až 9°C.

Průměrné teploty 1 až 7°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 20mm/cm, ojediněle 30mm/cm.

Shrnutí

Teplotně i srážkově bude počasí blízké normálu.

Týden 19. až 25.11.2018 bude teplotně i srážkově průměrný, s rozdíly v úhrnech srážek v rámci ČR.

Synoptická situace

Za studenou frontou k nám v pondělí zesílí příliv studeného vzduchu od severu. Tento bude také vlhký. Studené proudění bude pokračovat i v dalších dnech týdne.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: