Předpověď teplotyPrognózy počasí

O víkendu čekejme téměř léto

Hodnocení článku

O víkendu čekejme téměř letní počasí, stabilněji takto teplo však rozhodně nebude. Týden s Velikonocemi se očekává silně teplotně nadprůměrný. Začal sice studeným počasím, ale již dnes ve své polovině pokračuje velmi teplým počasím. Po krátkém a mírném ochlazení se velmi teplé počasí vrátí. Maxima teploty mírně přesáhnou 20°C a někde se přiblíží letní hodnotě. Slunečné počasí se čeká spíše přechodně, často pak zpočátku dne, málo oblaků bude případně i v noci či později večer. Změna počasí přijde na počátku nového týdne. Během pondělí překlene naše území studená fronta, která ukončí příliv velmi teplého vzduchu. Vrátí se typicky chladnější a vlhčí počasí. Nyní bude už jen záležet na rychlosti postupu fronty, což numerické modely nyní upřesňují. Jisté je to, že nejteplejší počasí se čeká v sobotu a podobně teplé ještě vydrží v neděli. Kdy přesně se v pondělí ochladí je otázkou.

O víkendu téměř léto, poté návrat k průměru počátku dubna

O víkendu bude nejtepleji, maxima nejčastěji vystoupí na 23°C a samozřejmě se najdou opět místa, kde bude o něco tepleji. Sluneční svit podpoří růst teploty hlavně v sobotu, kdy se čeká jasno až polojasno. Počasí bude podobné jako v úterý tohoto týdne. Teplota vzduchu se přiblíží letní hodnotě, počasí u nás se čeká od pátku do pondělí teplotně až silně nadnormální. Poté se teplota vrátí k obvyklým hodnotám pro začátek dubna. Avšak stále se čeká spíše teplejší počasí. Je vysoká pravděpodobnost, že zůstane dlouhodobě teplotně nadprůměrné počasí co se týče delších časových úseků jako jsou alespoň týdny. V těchto obdobích je třeba počítat s kolísáním teploty, včetně významného ochlazení. Avšak jednoznačně převládnou dny s teplejším počasím než je v tuto dobu běžné a výchylky směrem vzhůru by měly být významnější. Jednu zaznamenáváme nyní a zaznamenáme i o víkendu.

O víkendu čekejme téměř léto. Odchylky teploty na týden 1. - 8.4.2024.

Obr. 1 O víkendu čekejme téměř léto, zásadně se neochladí ani poté. Teplotně mírně nadnormální bude i první dubnový týden 1. až 8.4.2024, zdroj: charts.ecmwf.int

Napsat komentář