Předpověď teplotyPrognózy počasí

Po polovině týdne studené noci

Hodnocení článku

Sklonek léta, typické zkracující se dny, tedy přesněji délka slunečního svitu a denního světla. A s tím přicházející typicky chladnější počasí zejména v nočních a ranních hodinách za určitých povětrnostních podmínek. Základem bývá chladné proudění, ke kterému se přidává vyjasnění a utišení větru o konkrétní noci Čekají nás po polovině týdne studené noci. Dojde k přílivu chladnějšího vzduchu ze západních směrů. A zároveň můžeme očekávat zmenšení oblačnosti. I o dalších nocích bude toto ochlazení znát. Přes den můžeme čekat stále celkem teplé mírně letní až letní počasí. Tento vývoj teploty vzduchu k tomuto období již patří. Ráno teplota pod 10°C a odpoledne, kdy má sluníčko stále ještě sílu, poměrně horko.

Po polovině týdne studené noci, teplota klesne pod 10°C

již současné noci máme o něco chladnější, tedy pokud není obloha zcela zatažená. Takové počasí nastalo právě dnes s přechodem frontální vlny. Noc na zítřek již bude chladnější a zejména ta na pátek, kdy teplota klesne na většině území pod 10°C. Na tyto chladné noci ještě nejsme zvyklí, avšak typicky sv tomto období přicházejí. Během víkendu se na naše území ale dostane opět teplejší vzduch a také nějaká oblačnost. Proto nedělní ráno očekávejme už mírně teplejší. Avšak stále ne tak, jak bylo zvykem v posledních týdnech.

Po polovině týdne studené noci. Minima teploty na 2.9.2022.

Obr. 1 Minima teploty vzduchu na pátek 2.9.2022, zdroj: pivotalweather.com

Očekávaná minima teploty vzduchu v dalších dnech:

Čt 1.9.: 13 až 9°C

Pá 2.9.: 12 až 8°C

So 3.9.: 11 až 7°C

Ne 4.9.: 14 až 10°C

Po 5.9.: 13 až 9°C

Odpoledne očekáváme teplotu do letních 25°C , po polovině týdne se krátce mírně ochladí. Letních 25°C můžeme očekávat i o víkendu, v neděli to pravděpodobně bude až 26-27°C a i více na počátku příštího týdne. Stále zatím platí řečené v jednom z našich nedávných článků, že Tropické počasí se zatím nevrátí. I tak můžeme očekávat určitá období, kdy teplota vzduchu nabude nadprůměrných hodnot pro tuto roční dobu. Ale obecně modely nyní očekávají ustálenou teplotu bez nějakých extrémů.

TIP: Sledujte modelovou Předpověď teploty.