Po polovině týdne studené noci

Hodnocení článku

Sklonek léta, typické zkracující se dny, tedy přesněji délka slunečního svitu a denního světla. A s tím přicházející typicky chladnější počasí zejména v nočních a ranních hodinách za určitých povětrnostních podmínek. Základem bývá chladné proudění, ke kterému se přidává vyjasnění a utišení větru o konkrétní noci Čekají nás po polovině týdne studené noci. Dojde k přílivu chladnějšího vzduchu ze západních směrů. A zároveň můžeme očekávat zmenšení oblačnosti. I o dalších nocích bude toto ochlazení znát. Přes den můžeme čekat stále celkem teplé mírně letní až letní počasí. Tento vývoj teploty vzduchu k tomuto období již patří. Ráno teplota pod 10°C a odpoledne, kdy má sluníčko stále ještě sílu, poměrně horko.

Po polovině týdne studené noci, teplota klesne pod 10°C

již současné noci máme o něco chladnější, tedy pokud není obloha zcela zatažená. Takové počasí nastalo právě dnes s přechodem frontální vlny. Noc na zítřek již bude chladnější a zejména ta na pátek, kdy teplota klesne na většině území pod 10°C. Na tyto chladné noci ještě nejsme zvyklí, avšak typicky sv tomto období přicházejí. Během víkendu se na naše území ale dostane opět teplejší vzduch a také nějaká oblačnost. Proto nedělní ráno očekávejme už mírně teplejší. Avšak stále ne tak, jak bylo zvykem v posledních týdnech.

Po polovině týdne studené noci. Minima teploty na 2.9.2022.

Obr. 1 Minima teploty vzduchu na pátek 2.9.2022, zdroj: pivotalweather.com

Očekávaná minima teploty vzduchu v dalších dnech:

Čt 1.9.: 13 až 9°C

Pá 2.9.: 12 až 8°C

So 3.9.: 11 až 7°C

Ne 4.9.: 14 až 10°C

Po 5.9.: 13 až 9°C

Odpoledne očekáváme teplotu do letních 25°C , po polovině týdne se krátce mírně ochladí. Letních 25°C můžeme očekávat i o víkendu, v neděli to pravděpodobně bude až 26-27°C a i více na počátku příštího týdne. Stále zatím platí řečené v jednom z našich nedávných článků, že Tropické počasí se zatím nevrátí. I tak můžeme očekávat určitá období, kdy teplota vzduchu nabude nadprůměrných hodnot pro tuto roční dobu. Ale obecně modely nyní očekávají ustálenou teplotu bez nějakých extrémů.

TIP: Sledujte modelovou Předpověď teploty.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality