Předpověď teplotyPrognózy počasí

Počasí čekejme opět letní

Hodnocení článku

Počasí čekejme opět letní a to už o víkendu. Očekávat lze střídání oblačného počasí místy se srážkami, často stále konvekčními, s tím polojasným až slunečným. Teplota vzduchu se zvýší a dosáhne hodnot i kolem letních 25°C. Před tím nás čeká ještě studená noc a to ta zítřejší, kdy teplota na většině míst klesne pod 10°C. Další noci čekejme mírně teplejší, ale vzhledem k současnému období již ne vyloženě teplé. Přes den se ale dočkáme hodnot teploty vzduchu, které ještě budou přát i koupání ve volné přírodě. Půjde o poslední pravé letní koupání, kdy teplota vody je ještě dostačující a teplota vzduchu také vysoká ve spojení se slunečním svitem. Sluníčko má přeci jen ještě sílu a tak pocitově také zvýší naši teplotu. Místní srážky se očekávají zejména v sobotu, poté jich začne od západu opětovně ubývat.

Teplota i nad 25°C, počasí čekejme opět letní

Více se opět prosadí vysoký talk vzduchu. Během příštího týdne se očekává ale vliv nízkého tlaku vzduchu a postupně vlhčí počasí. V prvních dnech týdne se objeví srážky ale stále spíše místy a to přes den v typické pozdně letní konvekci. Teplota vzduchu se očekává v maximech stále kolem letních 25°C a dosáhnout tedy může v některých dnech až 27°C. Mírné ochlazení předpokládají numerické modely až na období během druhé poloviny týdne. Po ochlazení se vrátí teplota na hodnoty kolem 20°C. V noci musíme počítat s tím, že teplota klesne i pod 10°C. To zejména při zmenšení oblačnosti.

Počasí čekejme opět letní. Odchylka teploty vzduchu na 4.9.2022.

Obr. 1 Počasí čekejme opět letní. Odchylka teploty vzduchu od normálu na neděli 4.9.2022, zdroj: pivotalweather.com

Očekávaná maxima teploty vzduchu v dalších dnech:

So 3.9.: 21 až 25°C

Ne 4.9.: 22 až 26°C

Po 5.9.: 23 až 27°C

Út 6.9.: 23 až 27°C

St 7.9.: 22 až 26°C

TIP: Sledujte u nás modelovou Předpověď teploty na nejbližší dny.

Teplotu vzduchu lze čekat v příštím týdne tedy mírně až významněji nadprůměrnou vůči normálu pro začátek září. Na konci týdne se teplota vrátí k hodnotám kolem normálu. I noční teplota klesne, avšak při větší oblačnosti nebude snížení teploty v nočních hodinách příliš znát.