Počasí čekejme opět letní

Hodnocení článku

Počasí čekejme opět letní a to už o víkendu. Očekávat lze střídání oblačného počasí místy se srážkami, často stále konvekčními, s tím polojasným až slunečným. Teplota vzduchu se zvýší a dosáhne hodnot i kolem letních 25°C. Před tím nás čeká ještě studená noc a to ta zítřejší, kdy teplota na většině míst klesne pod 10°C. Další noci čekejme mírně teplejší, ale vzhledem k současnému období již ne vyloženě teplé. Přes den se ale dočkáme hodnot teploty vzduchu, které ještě budou přát i koupání ve volné přírodě. Půjde o poslední pravé letní koupání, kdy teplota vody je ještě dostačující a teplota vzduchu také vysoká ve spojení se slunečním svitem. Sluníčko má přeci jen ještě sílu a tak pocitově také zvýší naši teplotu. Místní srážky se očekávají zejména v sobotu, poté jich začne od západu opětovně ubývat.

Teplota i nad 25°C

Více se opět prosadí vysoký talk vzduchu. Během příštího týdne se očekává ale vliv nízkého tlaku vzduchu a postupně vlhčí počasí. V prvních dnech týdne se objeví srážky ale stále spíše místy a to přes den v typické pozdně letní konvekci. Teplota vzduchu se očekává v maximech stále kolem letních 25°C a dosáhnout tedy může v některých dnech až 27°C. Mírné ochlazení předpokládají numerické modely až na období během druhé poloviny týdne. Po ochlazení se vrátí teplota na hodnoty kolem 20°C. V noci musíme počítat s tím, že teplota klesne i pod 10°C. To zejména při zmenšení oblačnosti.

Počasí čekejme opět letní. Odchylka teploty vzduchu na 4.9.2022.

Obr. 1 Odchylka teploty vzduchu od normálu na neděli 4.9.2022, zdroj: pivotalweather.com

Očekávaná maxima teploty vzduchu v dalších dnech:

So 3.9.: 21 až 25°C

Ne 4.9.: 22 až 26°C

Po 5.9.: 23 až 27°C

Út 6.9.: 23 až 27°C

St 7.9.: 22 až 26°C

TIP: Sledujte u nás modelovou Předpověď teploty na nejbližší dny.

Teplotu vzduchu lze čekat v příštím týdne tedy mírně až významněji nadprůměrnou vůči normálu pro začátek září. Na konci týdne se teplota vrátí k hodnotám kolem normálu. I noční teplota klesne, avšak při větší oblačnosti nebude snížení teploty v nočních hodinách příliš znát.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality