Přijdou další noční mrazy?

()

Po dvou vlnách mrazivého počasí, které způsobilo škody na vegetaci, nastalo opět jarní počasí.  Odkážeme zde na články Další ochlazení a noční mrazy a Nejmrazivější bude první duben. Suché a často zcela jasné počasí trvá celý tento týden. Příští týden, přesně na konci Velikonoc, tedy během pondělí se předpokládá změna. Ta bude spočívat v přechodu výraznější studené fronty. Za ní k nám pronikne krátce studený vzduch. V tom budou opět dány ideální podmínky pro noční pokles teploty. Hrozí další noční mrazy?

Ochlazení bude znát, mráz nás nemine, ale nebude tak silný

Mráz se v noci v úterý a ve středu skutečně vyskytne. budou pro něho vhodné podmínky. Vedle základu v podobě přílivu studeného vzduchu od severozápadu nás čeká rychlé vyjasnění za frontou v další přecházející anticykloně. Současně se uklidní vítr. Nejnižší teplota klesne v úterý na +1 až -4°C a nejchladněji by mělo být na JZ/Z Čech. Ve středu bude mírně tepleji, minima +1 až -3°C. Odpoledne bude v úterý také chladno, maxima teploty do 8-9°C. Chladné počasí potrvá ale krátce, od středy se bude oteplovat.

Už ve čtvrtek nebude většinou mrznout ani ráno a odpoledne se teplota vrátí k současným hodnotám, na maxima 17 až 21°C. V pátek by mělo být o 2°C tepleji, maxima budou tedy shodná jako zítra a vystoupí do příjemných 23°C. Plodiny náchylné na mráz bude nutné v úterý a ve středu před ním chránit. Horší to bude u stromů, které jsou po tomto slunném a teplém týdnu většinou v nižších výškách plně rozkvetlé.

Bude to poslední ochlazení?

To zatím vypadá, že nikoli. Přeci jen je duben zhruba v polovině a k vpádům studeného vzduchu dochází často. Přichází typická proměnlivost počasí s výskytem krátce velmi teplého počasí a následným rychlým, avšak spíše v této době již krátkodobým ochlazením. to další slibují model na konec dalšího týdne, je to ovšem zatím daleko. To, zda hrozí opět noční mrazy bude záležet hlavně na vývoji oblačnosti.

A co vláha? Té bude stále spíše málo. Hlavní srážky spadnou na frontě nyní v pondělí, poté nás čeká opět anticyklonální počasí. Další srážky budou souviset s dalším ochlazením ke konci dalšího týdne. Příliš jich modely ale neslibují.

Numerické modely předpovědi akumulace srážek pro jednotlivé dny je dobré sledovat na stránce modellzentrale.de.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Přijdou další noční mrazy?
Popis
Přijdou další noční mrazy? Předpověď teploty vzduchu pro období po Velikonocích a pravděpodobnost opakování citelnějších ochlazení.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.