Střídavější počasí, srážek stále méně

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Čeká nás střídavější počasí, oproti minulým dnům se objeví občas srážky. Stále jich bude ale spíše méně než by po polovině dubna být mělo.

Týden 13. až 19.4.2020

Předpověď

Během svátečního pondělí nás čeká avizovaná změna počasí v podobě přechodu studené fronty. Během dne přibude oblačnosti a objeví srážky. Objeví se též první jarní bouřky vedle přeháněk nebo deště. Přechod fronty doprovodí i nárazy větru, ty by měly dosáhnout 15 až 20m/s, včetně nížin krátce i kolem 25m/s a to v oblasti přeháněk či případných bouřek. Za frontou se rychle vyjasní a také se ochladí. Avšak jen krátce, během středy dojde k obnově přílivu teplého vzduchu na naše území. Další změny v podobě ochlazení a výskytu srážek přijde pravděpodobně na víkend. Bude ale střídavější počasí a to co do teploty i průběhu oblačnosti srážek, zejména oproti minulým dvěma týdnům. Ty byly v ČR velmi suché a spíše s vyšší teplotou vzduchu. Poslední dny přinesly ustálenou teplotu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 9 až 3°C, ve studeném období kolem poloviny týdne +3 až -3°C. Nejvyšší teplota 16 až 23°C, uprostřed a na konci týdne 7 až 13°C. Průměrná teplota 9 až 14°C. Shrnutí období: Průměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Přes ČR přejde studená fronta, která krátce ukončí příliv teplého vzduchu na naše území. Následně přejde naše území tlaková výše, v níž k nám bude zpočátku pronikat studený vzduch od severozápadu. Po polovině týdne se obnoví příliv teplého vzduchu. Tento pravděpodobně ještě do konce týdne ukončí přechod další studené fronty, pravděpodobně během víkendu. Očekávané průměrné hodnoty teploty vzduchu a celkové srážky či další údaje najdete na stránce wxmaps.org s šikovným přehledem i dalších údajů. Jak se bude vyvíjet teplota vzduchu podle numerických modelů nabízíme na stránce Předpověď teploty.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Střídavější počasí, srážek stále méně
Název
Střídavější počasí, srážek stále méně
Popis
Střídavější počasí, srážel stále méně. Přehled očekávaného průběhu počasí a hodnot základních prvků na týden 13. až 19.4.2020.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.