Předpověď teplotyPrognózy počasí

Další ochlazení a noční mrazy

Hodnocení článku

Jak bylo již avizováno v minulých prognózách, tak nás čeká po krátkém teplém počasí další ochlazení a noční mrazy. Vrátí se příliv studeného vzduchu od severu a charakter počasí bude krátce zimní i v nížinách. Studené počasí potrvá několik málo dnů a opět se začne obnovovat ve druhé polovině příštího týdne příliv teplého vzduchu. Srážek bude v nadcházejících dnech málo. Objeví se pouze při přechodu studené fronty, která přinese avizované ochlazení.

Další ochlazení: Významnější noční mrazy opět ohrozí kvetoucí stromy

Ještě zítra bude počasí v ČR jarní. Celý den bude na celém území slunečno a teplota vystoupí až na 17°C, ojediněle výše. V neděli nás čeká první ochlazení, další pak v pondělí a oproti sobotě půjde o citelnou změnu teploty. Zesílí do centrální Evropy totiž příliv studeného vzduchu od severu. Situace bude shodná jako minulý týden, kdy přišlo citelné ochlazení v noci na sobotu a studené proudění trvalo do středy. Informace o něm najdete v našem článku Astronomické jaro začne citelným ochlazením.

Očekávaná maxima teploty vzduchu:

Ne 29.3.: 8 až 12°C, na JV 15°C

Po 30.3.: 0 až 4°C

Út 31.3.: 2 až 6°C

St 1.4.: 3 až 7°C

Čt 2.4.: 7 až 11°C

O předpověď teploty vzduchu na nejbližší hodiny a dny se můžete informovat na naší stránce Předpověď teploty.

Na předpokládaném vývoji teploty vzduchu vidíme, že se opět začne shodně jako tento týden oteplovat po polovině týdne. Jak dlouho poté vydrží teplé počasí? Zatím to opravdu nebude stabilně a teplota nebude dosahovat tak vysokých hodnot, které se letos už několikrát vyskytly. Maxima se budou udržovat v dalších dnech nejčastěji kolem 9-11°C, v závěru týdne to vypadá podle současné prognózy na další ochlazování. To je ovšem předběžný výhled.

Další ochlazení. Akumulace srážek a sněhu na 27. - 30.3.2020.

Obr. 1 Předpokládaná akumulace srážek do 30.3.2020 – kapalné modře, sněhová pokrývka ostatními barvami, zdroj: snow-forecast.com

Co se týče srážek, těch bude v dalších dnech méně. Spadnou hlavně na frontálním rozhraní, které přinese citelné ochlazení. Od vyšších poloh připadne sníh, něco málo sněhu může stačit napadnout i ve středních výškách. Poté bude srážek opět rychle ubývat a také bude opět méně oblačnosti. Středoevropské počasí bude ovlivňovat další tlaková výše. SE střídáním počasí je v tomto období nutno počítat. Většinou dochází k citelným ochlazením právě po teplém průběhu předcházející zimní sezóny. Teplejší zimy byly v minulých letech častější, zejména ta letošní se řadila mezi nejteplejší. Její shrnutí si můžete připomenout v článku Zima 2019/2020 byla jedna z nejteplejších.