Stále teplé a suché počasí, pravá zima v nedohlednu

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Týdenní přehled počasí stručně. V následujícím týdnu se bude oteplovat, srážky budou stále chybět. Čeká nás stále teplé a suché počasí.

Týden 6. až 12.1.2020

Předpověď

Ve střední Evropě se bude stále prosazovat teplé proudění. Počasí u nás bude mít navíc anticyklonální ráz, takže srážek bude minimum a často se bude vyskytovat teplotní inverze. Proto i na horách bude docházet k oblevám. Ani z dlouhodobějšího hlediska to nevypadá na příchod pravé zimy.

Stručný přehled průběhu počasí: Počasí se bude chovat i v dalších lednových dnech stále podobně. Převládnou vyšší teploty, které nejsou příliš typické pro leden. Srážky budou chybět, potvrzuje se tak dlouhodobý výhled charakteristik srážek i teplot podle nejnovějších klimatických modelů. Zde můžeme odkázat například na znění prognózy vydané na konci prosince 2019, viz stránka Výhled na měsíc. Zatím to vypadá, že se tato naplní. Na horách sice sníh nestačí roztát, ale podmínky pro lyžování tam nebudou stále dobré.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty -2 až -8°C, po polovině týdne +3 až -3°C.

Nejvyšší teploty 0 až 6°C, ke konci týdne 3 až 9°C. Průměrné teploty 0 až 4°C, na V kolem –2°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 8mm, hory až 15mm/cm.

Charakteristiky týdne

Počasí bude stále vybočovat co do teplot i co do srážek. zimní ráz počasí bude pouze krátce a to zpočátku předpovídaného období. Poté bude počasí navíc stále teplejší. Srážky budou ve střední Evropě chybět. Teplotně bude týden nadprůměrný, srážkově mírně podprůměrný.

Synoptický vývoj

Vysoký tlak vzduchu udržující se nad celou jižní Evropou s částečným zásahem do střední Evropy bude určujícím útvarem pro počasí u nás v okolí a to patrně nejen po celý tento týden. Frontální systémy, které budou postupovat od západu až severozápadu budou slábnout a následně se rozpadat. Nízký tlak vzduchu zůstane nad Atlantikem. Na naše území bude během týdne pronikat teplý vzduch od jihovýchodu, zejména do vyšších nadmořských výšek. Vrátí se teplotní inverze. Předpovědní modelové mapy najdete i na Pivotalweather.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Stále teplé a suché počasí, pravá zima v nedohlednu
Název
Stále teplé a suché počasí, pravá zima v nedohlednu
Popis
Přehled počasí pro následující týden 6. až 12.1.2020. Stručný popis očekávaného vývoje počasí, teplot a srážek. Stále teplé a suché počasí.
Autor