Stále teplé počasí bez zásadního ochlazení

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Čeká nás stále teplé počasí bez zásadního ochlazení.

Týden 23. až 29.12.2019

Předpověď

Počasí ve střední Evropě bude mít i v dalším prosincovém týdnu obdobný charakter. Převládat bude západní proudění, takže je nutné očekávat vlhké a teplejší počasí. Sněžit bude jen na horách, krátce již od vyšších poloh. Nejvíce srážek by mělo spadnout opět na východě území. Zjednodušeně lze tedy komentovat průběh počasí v dalších dnech tvrzením „stále stejná písnička“.

V týdnu bude převažovat hodně oblačnosti, často se budou vyskytovat srážky. Tyto lze čekat více méně průběžně. Nejvíce srážek spadne během vánočních svátků, dále poté v závěru týdne. Teploty se budou mírně střídat jak budou putovat přes naše území systémy front. Žádné významnější ochlazení a a ochlazení trvající delší dobu čekat nelze. V noci bude mrznout mimo hory jen ojediněle. Zejména na počátku týdne se budou denní maximální teploty blížit 10°C.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 7 až 2°C, při zmenšené oblačnosti ve studeném vzduchu krátce +4 až -2°C. Nejvyšší teploty 3 až 9°C, jen krátce kolem 4°C. Průměrné teploty 1 až 6°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 35mm, na návětří hory až kolem 60mm/cm.

Charakteristiky týdne

Teplotně nadprůměrný a srážkově průměrný. Teplotně bude počasí stále nadnormální, i když teploty nebudou vystupovat na tak vysoké hodnoty jako v minulém týdnu při významné teplotní inverzi. Ta se v dohledné době nevrátí.

Synoptický vývoj

Přes střední Evropu budou přecházet v převažujícím západním proudění četné frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Tyto budou střídat maximálně přechodné výběžky vysokého tlaku vzduchu.  Tento výhled podoby stručného přehledu je upřesňován prostřednictvím Výhledu na týden. Ten odráží aktualizované výstupy numerických modelů k aktuálnímu datu. Výstupové mapy numerických modelů lze sledovat například na stránce Pivotalweather. Na výběr jsou základní numerické modely.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Stále teplé počasí bez zásadního ochlazení
Název
Stále teplé počasí bez zásadního ochlazení
Popis
Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu. Teplé počasí bez zásadního ochlazení
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.