Meteo Aktuality

Stále teplé počasí bez zásadního ochlazení

0
(0)
Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Týden 23. až 29.12.2019

Předpověď

Počasí ve střední Evropě bude mít i v dalším prosincovém týdnu obdobný charakter. Převládat bude západní proudění, takže je nutné očekávat vlhké a teplejší počasí. Sněžit bude jen na horách, krátce již od vyšších poloh. Nejvíce srážek by mělo spadnout opět na východě území. Zjednodušeně lze tedy komentovat průběh počasí v dalších dnech tvrzením “stále stejná písnička”.
V týdnu bude převažovat hodně oblačnosti, často se budou vyskytovat srážky. Tyto lze čekat více méně průběžně. Nejvíce srážek spadne během vánočních svátků, dále poté v závěru týdne. Teploty se budou mírně střídat jak budou putovat přes naše území systémy front. Žádné významnější ochlazení a a ochlazení trvající delší dobu čekat nelze. V noci bude mrznout mimo hory jen ojediněle. Zejména na počátku týdne se budou denní maximální teploty blížit 10°C.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 7 až 2°C, při zmenšené oblačnosti ve studeném vzduchu krátce +4 až -2°C. Nejvyšší teploty 3 až 9°C, jen krátce kolem 4°C. Průměrné teploty 1 až 6°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 35mm, na návětří hory až kolem 60mm/cm.

Charakteristiky týdne

Teplotně nadprůměrný a srážkově průměrný. Teplotně bude počasí stále nadnormální, i když teploty nebudou vystupovat na tak vysoké hodnoty jako v minulém týdnu při významné teplotní inverzi. Ta se v dohledné době nevrátí.

Synoptický vývoj

Přes střední Evropu budou přecházet v převažujícím západním proudění četné frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Tyto budou střídat maximálně přechodné výběžky vysokého tlaku vzduchu.  Výhled je upřesňován prostřednictvím Výhledu na týden. Výstupové mapy numerických modelů lze sledovat například na stránce Pivotalweather.

Jak se vám tento příspěvek líbí?

Prosíme o jeho ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Mrzí nás, že příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí
Datum
Název položky
Stále teplé počasí bez zásadního ochlazení
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Komentujte - sdělte svůj názor k obsahu

  Odběry  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: