Stále teplé počasí bez zásadního ochlazení

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Týden 23. až 29.12.2019

Předpověď

Počasí ve střední Evropě bude mít i v dalším prosincovém týdnu obdobný charakter. Převládat bude západní proudění, takže je nutné očekávat vlhké a teplejší počasí. Sněžit bude jen na horách, krátce již od vyšších poloh. Nejvíce srážek by mělo spadnout opět na východě území. Zjednodušeně lze tedy komentovat průběh počasí v dalších dnech tvrzením „stále stejná písnička“.
V týdnu bude převažovat hodně oblačnosti, často se budou vyskytovat srážky. Tyto lze čekat více méně průběžně. Nejvíce srážek spadne během vánočních svátků, dále poté v závěru týdne. Teploty se budou mírně střídat jak budou putovat přes naše území systémy front. Žádné významnější ochlazení a a ochlazení trvající delší dobu čekat nelze. V noci bude mrznout mimo hory jen ojediněle. Zejména na počátku týdne se budou denní maximální teploty blížit 10°C.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 7 až 2°C, při zmenšené oblačnosti ve studeném vzduchu krátce +4 až -2°C. Nejvyšší teploty 3 až 9°C, jen krátce kolem 4°C. Průměrné teploty 1 až 6°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 35mm, na návětří hory až kolem 60mm/cm.

Charakteristiky týdne

Teplotně nadprůměrný a srážkově průměrný. Teplotně bude počasí stále nadnormální, i když teploty nebudou vystupovat na tak vysoké hodnoty jako v minulém týdnu při významné teplotní inverzi. Ta se v dohledné době nevrátí.

Synoptický vývoj

Přes střední Evropu budou přecházet v převažujícím západním proudění četné frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Tyto budou střídat maximálně přechodné výběžky vysokého tlaku vzduchu.  Výhled je upřesňován prostřednictvím Výhledu na týden. Výstupové mapy numerických modelů lze sledovat například na stránce Pivotalweather.
0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: