Studenější počasí bude pokračovat

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Studenější počasí bude pokračovat, srážek bude na přelomu dubna a května spíše méně, přibude jich ke konci týdne. Zpočátku týdne lze čekat často slunečno a mráz i ve dvou metrech nad povrchem včetně nížin. Během týdne se mírně oteplí a také přibude oblačnosti. Ke konci týdne se opět mírně ochladí, ráno by mělo mrznout ale již jen ojediněle.

Týden 26.4. až 2.5.2021

Předpověď

Méně oblačnosti a obecně anticyklonální počasí a s tím spojený ranní mráz ve všech polohách. Tak začne poslední dubnový týden u nás co do počasí. Slunečné počasí se bude po polovině týdne měnit. Přibude oblačnosti a mírně také srážek. Stále lze čekat od vyšších až horských poloh sněhové srážky. Místy tepleji bude hlavně kolem poloviny týdne, ke konci týdne se bude opět ochlazovat. Noční či ranní bude velmi četný v prvních dvou dnech týdne, poté by již v nížinách mrznout ráno nemělo.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: +1 až -4°C, postupně 7 až 2°C a jen míst při vyjasnění přízemní mráz
  • Nejvyšší teplota: 8 až 15°C, ke konci týdne 6 až 12°C
  • Průměrná teplota: 5 až 8°C, shrnutí období: Mírně podprůměrné
  • Celkové srážky: 520mm, na JZ až 25mm, shrnutí období: Podprůměrné

Synoptická situace a závěr

Vysoký tlak vzduchu bude určovat počasí u nás zpočátku týdne. Od severu k nám bude pronikat studený vzduch. Jeho proudění bude slábnout během týdne. Ve druhé polovině týdne bude převládat v centrální Evropě cyklonální počasí. Na konci týdne půjde opět spíše o studené a také vlhčí severozápadní proudění.

Vodní bilance bude více méně vyrovnaná a to hlavně díky nižší teplotě. Vláha v půdní vrstvě se bude spíše snižovat zpočátku týdne vlivem absence srážek. Mráz v prvních dnech týdne může poškodit plodiny a ovocné stromy. Další informace o očekávaném vývoji počasí poskytujeme na následující dny na stránce Výhled na týden. Mapy numerických modelů jsou k dispozici například na stránce pivotalweather.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Studenější počasí bude pokračovat
Název
Studenější počasí bude pokračovat
Popis
Studenější počasí bude pokračovat i na přelomu dubna a května. Stručný výhled počasí a hodnot základních prvků na týden 26.4.-2.5.2021.
Autor