PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Teplejší počasí a více srážek na konci září

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Bude teplejší počasí.

Týden 23. až 29.9.2019

Po dlouhé době vydatný déšť. Počasí na 41. týden 2023. Teplejší počasí a více srážek. Kapky vody na listech trávy po dešti. Průběh srážek v červnu a červenci 2018 a 2019.

Více vlhkosti po letním období, které bylo spíše velmi teplé a srážky často chyběly, bude ku prospěchu.

Náš komentář

Střídání chladnějších a teplejších i sušších a vlhčích období bude pokračovat. Po vlhčí následovala sušší, nyní nás čeká opět vlhčí, současně mírně teplejší a sucho se bude tedy vzhledem k období zmírňovat.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Teplejší počasí a více srážek

Poslední zářijový týden bude ve znamení teplejšího počasí a více oblačného s častějšími srážkami, hlavně ve druhé polovině týdne. Teploty budou i nadnormální vzhledem k období konce září, ojediněle mohou dosáhnout i letních 25°C. I noční teploty budou, hlavně při zataženém počasí, vyšší a to i nad 10°C. Více srážek spadne pravděpodobně v Čechách. Bude převážně teplejší počasí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, ojediněle 5°C.

Nejvyšší teploty 16 až 22°C, ojediněle 24°C.

Průměrné teploty 9 až 14°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 20mm, na JZ/Z až 35mm

Shrnutí

Chladnější a sušší týden bude střídat vlhčí, tedy více oblačný a teplejší týden.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až podprůměrné.

Synoptická situace

Ve střední Evropě bude vládnout v tomto období cyklonální počasí s přechodem jednotlivých systémů front spojených s tlakovými nížemi v západním proudění. Na naše území bude pronikat teplejší vzduch než doposud. Více informací o počasí den po dni najdete na stránce Výhled na týden. Numerické modely mění své výstupy někdy poměrně často. Platí to právě zejména při větším střídání počasí za cyklonálního rázu. to se mnohdy rozcházejí prognózy různých modelů a různých výstupů těchto modelů na nejbližší dny. Pro vícedenní prognózy prvků sledujte prezentaci map na naší stránce Střednědobé předpovědi a souvisejících pod stránkách s výhledy jednotlivých meteorologických prvků na týden dopředu.

Další mapy najdete například na webové stránce wetterzentrale.de.