Teplejší počasí a více srážek na konci září

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 23. až 29.9.2019

Náš komentář

Střídání chladnějších a teplejších i sušších a vlhčích období bude pokračovat. Po vlhčí následovala sušší, nyní nás čeká opět vlhčí, současně mírně teplejší a sucho se bude tedy vzhledem k období zmírňovat.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Poslední zářijový týden bude ve znamení teplejšího počasí a více oblačného s častějšími srážkami, hlavně ve druhé polovině týdne. Teploty budou i nadnormální vzhledem k období konce září, ojediněle mohou dosáhnout i letních 25°C. I noční teploty budou, hlavně při zataženém počasí, vyšší a to i nad 10°C. Více srážek spadne pravděpodobně v Čechách.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, ojediněle 5°C.

Nejvyšší teploty 16 až 22°C, ojediněle 24°C.

Průměrné teploty 9 až 14°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 20mm, na JZ/Z až 35mm

Shrnutí

Chladnější a sušší týden bude střídat vlhčí, tedy více oblačný a teplejší týden.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až podprůměrné.

Synoptická situace

Ve střední Evropě bude vládnout v tomto období cyklonální počasí s přechodem jednotlivých systémů front spojených s tlakovými nížemi v západním proudění. Na naše území bude pronikat teplejší vzduch než doposud.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.