Teplejší počasí a více srážek na konci září

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Bude teplejší počasí.

Týden 23. až 29.9.2019

Náš komentář

Střídání chladnějších a teplejších i sušších a vlhčích období bude pokračovat. Po vlhčí následovala sušší, nyní nás čeká opět vlhčí, současně mírně teplejší a sucho se bude tedy vzhledem k období zmírňovat.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Poslední zářijový týden bude ve znamení teplejšího počasí a více oblačného s častějšími srážkami, hlavně ve druhé polovině týdne. Teploty budou i nadnormální vzhledem k období konce září, ojediněle mohou dosáhnout i letních 25°C. I noční teploty budou, hlavně při zataženém počasí, vyšší a to i nad 10°C. Více srážek spadne pravděpodobně v Čechách. Bude převážně teplejší počasí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, ojediněle 5°C.

Nejvyšší teploty 16 až 22°C, ojediněle 24°C.

Průměrné teploty 9 až 14°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 20mm, na JZ/Z až 35mm

Shrnutí

Chladnější a sušší týden bude střídat vlhčí, tedy více oblačný a teplejší týden.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až podprůměrné.

Synoptická situace

Ve střední Evropě bude vládnout v tomto období cyklonální počasí s přechodem jednotlivých systémů front spojených s tlakovými nížemi v západním proudění. Na naše území bude pronikat teplejší vzduch než doposud. Více informací o počasí den po dni najdete na stránce Výhled na týden. Numerické modely mění své výstupy někdy poměrně často. Platí to právě zejména při větším střídání počasí za cyklonálního rázu. to se mnohdy rozcházejí prognózy různých modelů a různých výstupů těchto modelů na nejbližší dny. Pro vícedenní prognózy prvků sledujte prezentaci map na naší stránce Střednědobé předpovědi a souvisejících pod stránkách s výhledy jednotlivých meteorologických prvků na týden dopředu.

Další mapy najdete například na webové stránce wetterzentrale.de.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.