Předpověď teplotyPrognózy počasí

Teplota překročí jarních patnáct stupňů

Hodnocení článku

Teplota překročí jarních patnáct stupňů zítra spíše ojediněle, od pátku však častěji. Zcela nejtepleji by mělo být v pátek, kdy k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu. O víkendu ale zůstane počasí teplejší s maximy teploty do 15 až 16°C. Tepleji bud i v noci a to právě zejména o víkendu, kdy se však současně čeká více oblačnosti. Zatímco v současné době čekejme na obloze polojasno či případně i jasno. Během pátku oblačnosti ale přibude, o víkendu se vyskytnou místy srážky. Současné numerické předpovědní modely slibují další a větší vlnu teplého vzduchu na polovinu dalšího týdne. i když bude typicky krátkodobá, teplota by mohla vystoupit ještě výše a to i na první astronomicky jarní den.

Teplota překročí jarních patnáct stupňů zejména v pátek

Tlaková výše se přesouvá od jihozápadu přes naše území, což pozorujeme na obloze již nyní. Zejména na východě země se počasí po dvou deštivých dnech značně vylepšuje. Zítra ovlivní naše území jižní okraj teplé fronty cyklony nad Skandinávií. A můžeme očekávat tedy návrat přílivu teplého až velmi teplého vzduchu. Během pátku ale bude tato fronta systému následována frontou studenou. Ta se projeví právě přibýváním oblačnosti, srážkami jen místy. Za ní se totiž začne rychle prosazovat další anticyklona od jihozápadu. Typicky střídavé březnové počasí tedy bude pokračovat. Ochlazení tak nebude nijak významné a znatelné i díky rychlému vylepšení počasí. Několik dnů tak čekejme mírně chladnější počasí. Prognóza se na toto období co do teploty značně rozchází a vývoj tak není nijak jistý.

Teplota překročí jarních patnáct stupňů. Maxima na 15.3.2024.

Obr. 1 Teplota překročí patnáct stupňů. Maxima teploty na pátek 15.3.2024, zdroj: pivotalweather.com

Očekávaná maxima teploty v dalších dnech:

Čt 14.3.: 11 až 15°C

Pá 15.3.: 13 až 17°C

So 16.3.: 12 až 16°C

Ne 17.3.: 11 až 15°C, na JV 17°C

Po 18.3.: 10 až 14°C

Teplota překročí jarních patnáct stupňů hlavně v pátek a v sobotu. Teplotně nadprůměrné až významněji nadprůměrné počasí výhledově zůstane. Předpověď to potvrzuje i v řeči dlouhodobějších obdobích a je tak v souladu s měsíčním odhadem vývoje teploty. K výchylkám docházet bude, je to pro toto přechodové roční období typické. Ale déletrvající studené počasí se v delší budoucnosti nečeká.