Předpověď teplotyPrognózy počasí

Teplota v noci klesne pod 10°C

Hodnocení článku

Současné noci jsou opět o něco teplejší a přes den teplota i přesahuje 30°C. Ochlazení spojené se současným obdobím kolem 26. července se ovšem blíží. Zvlněná studená fronta po svém přechodu, při němž se projeví bouřkovou či přeháňkovou činností, přinese významnější ochlazení. To čekáme kolem poloviny týdne, ochlazení tak přijde přesně na 26. červenec. O tomto vývoji počasí již informujeme v článku Přesná svatá Anna chladna z rána. V tomto článku se podívejme na aktualizaci očekávaného vývoje zejména nejnižší noční teploty vzduchu v dalších dnech. S koncem týdne numerické modely počítají opět s oteplením a návratem teploty vzduchu v maximech i kolem 30°C. Oteplení pocítíme i v noci, minima teploty se vrátí na hodnoty ze začátku tohoto týdne.

Nejchladnější noc bude ve čtvrtek, teplota klesne pod 10°C

Teplota v noci klesne pod 10°C. Předpověď minima teploty vzduchu na 27.7.2023.

Obr. 1 Předpověď minima teploty vzduchu na čtvrtek 27.7.2023 dle modelu GFS, zdroj: wetter3.de

Ochlazení dorazí po přechodu rozhraní a to ve středu. Středeční den, převážně více oblačný místy s přeháňkami nebo deštěm, přinese teplotu jen mírně nad 20°C. V oblastech s četnějšími srážkami se očekává teplota v maximech na 20°C. Noc na středu již očekávejme chladnější s minimy kolem 11°C, ovšem noc na čtvrtek po nejchladnějším dnu týdne se předpokládá ještě o 2°C chladnější. Minima čekejme mezi 11 až 7°C, tzn. na četných místech na 10°C či pod touto hodnotou. Od pátku se ovšem poměrně rychle oteplí a to přes den i v noci. Minima se opět vrátí na hodnoty kolem 15°C a maxima teploty již vystoupí slabě nad 30°C. Samozřejmě se opět uplatní vlhčí a chladnější západní proudění a ani horké počasí nepotrvá dlouho.

Počasí čekejme tento týden oproti těm minulým červencovým méně ustálené. Dojde k většímu ochlazení a následně opětovně k oteplení a návratu teploty zhruba na hodnoty z počátku týdne. Srážková činnost se odehraje zejména na zvlněné studené frontě v první polovině týdne a poté v lokální konvekce na konci týdne, kdy k nám začne pronikat vlhčí vzduch.