Teploty mírné a hodně srážek

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 20. až 26.5.2019

Náš komentář

I když by mnozí chtěli léto, tak mírnější teploty a hojné srážky které nás v tomto týdnu čekají, budou velice prospěšné. Na léto je hodně času, přijde, až budeme zas volat po ochlazení.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Další květnové týden bude pokračovat ve vlhkém počasí. Srážek spadne na území ČR hodně, tyto budou střídavě konvekční a vrstevnaté. Bude tedy často hodně oblačnosti, což bude mít vliv i na teplejší noci. Teploty budou vyšší, podprůměrné hodnoty teplot z první poloviny měsíce nás již nečekají. Na druhou stranu zas nelze čekat nijak vysoké teploty, letní hodnoty se vyskytovat v týdnu nebudou.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 9°C, ve druhé polovině týdne 10 až 5°C.

Nejvyšší teploty 14 až 20°C, krátce až 22°C, na konci týdne 13 až 19°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 60mm, místy kolem 80mm.

Shrnutí

V období bude pokračovat vlhčí ráz počasí, teploty budou většinou na normálních hodnotách pro toto období.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově průměrné až slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

V pondělí přejde naše území od východu tlaková níže spojená s okluzní frontou. I v dalších dnech týdne lze čekat vliv nízkého tlaku vzduchu pouze s přechodnými vlivy výběžku tlaku vyššího. Pronikat k nám bude vlhký vzduch.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: