Teploty mírné a hodně srážek

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Teploty mírné a hodně srážek.

Týden 20. až 26.5.2019

Náš komentář

I když by mnozí chtěli léto, tak mírnější teploty a hojné srážky které nás v tomto týdnu čekají, budou velice prospěšné. Na léto je hodně času, přijde, až budeme zas volat po ochlazení.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Další květnové týden bude pokračovat ve vlhkém počasí. Srážek spadne na území ČR hodně, tyto budou střídavě konvekční a vrstevnaté. Bude tedy často hodně oblačnosti, což bude mít vliv i na teplejší noci. Teploty budou vyšší, podprůměrné hodnoty teplot z první poloviny měsíce nás již nečekají. Na druhou stranu zas nelze čekat nijak vysoké teploty, letní hodnoty se vyskytovat v týdnu nebudou.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 9°C, ve druhé polovině týdne 10 až 5°C.

Nejvyšší teploty 14 až 20°C, krátce až 22°C, na konci týdne 13 až 19°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 60mm, místy kolem 80mm.

Shrnutí

V období bude pokračovat vlhčí ráz počasí, teploty budou většinou na normálních hodnotách pro toto období.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově průměrné až slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

V pondělí přejde naše území od východu tlaková níže spojená s okluzní frontou. I v dalších dnech týdne lze čekat vliv nízkého tlaku vzduchu pouze s přechodnými vlivy výběžku tlaku vyššího. Pronikat k nám bude vlhký vzduch.

Čekají nás teploty mírné a stále hodně srážek. Další prognózy počasí na několik dnů dopředu najdete na našich stránkách týkajících se střednědobých předpovědí. Předpověď na tyto dny je nutné brát s rezervou, neboť se mohou často i významně měnit. Modelové mapy a výstupy numerických modelů s širokým výběrem modelů a parametrů předpovědi najdete na stránce weatheronline.cz.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.