PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Velmi teplý říjnový týden, zejména zpočátku i slunečný

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Čeká nás velmi teplý říjnový týden. Ochladí se, ale nikoli příliš. Teplota vzduchu bude stále nad normálem, zpočátku týdne i výrazněji. Naopak srážek spadne o poznání méně než by mělo. Častěji se vyskytne sluneční svit.

Týden 14. až 20.10.2019

Náš komentář

Počasí bude pokračovat v typickém střídání chladných a vlhčích epizod se suššími a teplými. V příštím týdnu nás čeká velmi teplé počasí a více slunečního svitu. Přibývat ale začne už ranních mlh či nízké oblačnosti, ojediněle tyto setrvají i déle.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Nástup podzimu u řeky, přechodně teplejší počasí. Velmi teplý říjnový týden.

Počínající podzim, stále se čeká ovšem teplé počasí a to zpočátku i téměř letní.

Velmi teplé a zcela slunečné počasí nás provede prvními dny týdne, teploty budou vysoce nadprůměrné. Ve středu začne přibývat oblačnosti a ke konci týdne se objeví i nějaké srážky. Nebude se ovšem jednat o zcela zatažené dny s déletrvajícími srážkami jako tomu bylo v minulých dvou týdnech. Teploty klesnou během týdne jen mírně, žádné větší ochlazení nás nečeká.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 12 až 6°C.

Nejvyšší teploty 19 až 24°C, od středy 15 až 21°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 10mm.

Shrnutí: Velmi teplý říjnový týden

Týden se bude od předchozích dvou lišit a to jak srážkově, tak i teplotně. Vlivem vysokých teplot v první části týdne bude počasí nadprůměrné. Bude velmi teplý říjnový týden.

Období bude:

teplotně mírně nadprůměrné,

srážkově mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Počasí ve střední a také východně Evropě bude pod vlivem stabilní oblasti vysokého tlaku vzduchu. Frontální systém, které budou postupovat od západu budou v této oblasti slábnout. Sledujte modelovou předpověď například na modellzentrale.de.