Předpověď větruPrognózy počasí

Vítr bude slabý jen v sobotu

Hodnocení článku

Větrné počasí převládá v ČR společně s velkou oblačností, častějšími srážkami a chladném počasí již několikátý den. Velmi větrno bylo v neděli, dále ve středu a dnes. Ale čerstvé proudění nás provází tento týden každým dnem. A výjimkou bude jen sváteční sobota. Vítr bude slabý jen v sobotu, během neděle se opět rozfouká. Zejména na horách bude čerstvý s nárazy. I když se v neděli citelně oteplí, tak vítr bude snižovat naši pocitovou teplotu. Jak to bude s větrem příští týden?

Větrné počasí bude pokračovat

Níže Vaia. Silný vítr na východě. Silný vítr a sněžení během dne. Prach zdvižený větrem. Sucho. Vítr bude slabý jen v sobotu.

I když bude počasí ve znamení malé oblačnosti a vyšší teploty, tak bude stále větrnější. Nelze říci, že by byl příští týden vítr slabý. Stále bude docházet ke změnám tlaku i teploty. Zejména na východě bude mít vítr zpočátku týdne i nárazy. Neměl by ovšem být tak silný jako tomu bylo v některých dnech tohoto týdne. Silnější vítr lze poté očekávat při další větší změně počasí v podobě citelného ochlazení a to kolem poloviny týdne.

Změny počasí jsou provázeny čerstvým větrem. Pokud neovlivňuje počasí v ČR rozsáhlejší tlaková výše, tak je nutné počítat s čerstvějším větrem. Minimálně přes den, kdy dochází k ohřívání povrchu a k výskytu nehomogenit při procesu tohoto ohřívání. Větrným počasím bývají provázeny i velké teplotní změny a nejde jen o citelná ochlazení, kdy se projevují tato silným prouděním s postupem studených front. Ale i oteplení, kdy dochází ke změně vzdušných mas nad daným územím a opět zde hraní roli rozdíly v poli teploty.

TIP: Vyplatí se sledovat předpověď větru na naší stránce.

Pěkné víkendové počasí

Směr větru se už během soboty změní na jihovýchodní, oblačnosti bude méně zpočátku dne. Během dne je třeba čekat vznik kupovitých oblaků a převážně oblačnou oblohu. Přeháňky se kromě severu území z těchto oblaků již neobjeví. jak bylo řečeno, tak vítr během dne změní směr. ráno pozor na mráz při malé oblačnosti, teplota v ČR klesne většinou na +2 až -2°C. Při proudění od jihovýchodu můžeme očekávat oteplení. To bude znát částečně už v noci na neděli, ale zejména v neděli během dne. Nedělní počasí bude slunečné až polojasné, ale během dne bude zesilovat vítr. Nejprve na horách, kde se objeví i nárazy. Odpoledne bude už o poznání teploty než po většinu tohoto týdne, místy i kolem 22°C.

Za vším hledejme tryskové proudění?

Ano, tryskové proudění signalizuje extrémy počasí. Obecně ukazuje, kde bude docházet k významným povětrnostním událostem. Nejedná se jen o silný vítr, ale i o další extrémy jako jsou významné fronty a cyklony bohaté na srážky. Ale s těmito je silnější vítr prakticky vždy spojen. Silný vítr ve výšce zvyšuje rozdíl mezi větrem v nižších výškách (střih větru) a dochází například k podpoře vzniku oblačnost, za vhodných podmínek i bouřkové.

I v současné době se pás tryskového proudění táhne přes centrální Evropu (netweather.tv). V dalších dnech bude toto proudění zvolna slábnout. Takže i během příštího týdne lze očekávat vyjma větší změny počasí v podobě postupu fronty i méně častý čerstvý vítr s nárazy.