Začátek března bude teplejší, ale nikoli jarní

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. V prvním březnovém týdnu je možno čekat typické počasí pro začátek klimatologického jara. Začátek března bude teplejší, ale zatím nelze čekat vyloženě jarní teplotu.

Týden 2. až 8.3.2020

Předpověď

Zásadní ochlazení nás v týdnu nečeká, ale přechodně se budou sněhové vločky dostávat do poloh kolem 400-500m a ojediněle, zejména v noci i níže. Podobně jako tomu bylo v závěru týdne minulého. Srážek bude dostatek, více jich spadne na východě území. Srážkově významnější bude v ČR začátek a konec týdne. Začátek března bude teplejší, teplota bude ale v maximech hodnotu 10°C překračovat spíše výjimečně.

V období bude často velká oblačnost. Hlavní srážky se budou vyskytovat v prvních dvou dnech týdne a následně v jeho posledních dvou dnech, tedy o víkendu. Většinou půjde pod 500-600m o déšť, jinak o sněžení nebo smíšené srážky. Více srážek spadne v úterý, zejména pak na východě území. I na konec týdne slibují modely trvalejší a tedy vydatnější srážky do východní části naší země. Nejméně oblačnosti bude hlavně ve středu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 6 až 0°C, při vyjasnění +2 až -3°C a ojediněle -5°C (hlavně středa). Nejvyšší teplota 5 až 11°C, přechodně (například při trvalých srážkách) kolem 5°C. Průměrná teplota 2 až 7°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 25mm, na východně 20 až 60mm.

Shrnutí

Týden bude ve znamení teplot převážně odpovídajících začátku března. Srážky budou v ČR poměrně nerovnoměrně rozloženy. Celkově budou průměrné, ale někde spadne méně srážek než by mělo a jinde naopak více. Více jich bude na východě země. Srážky budou sněhové často od poloh 600-800m. Období bude teplotně průměrné až nadprůměrné a srážkově průměrné až podprůměrné.

Synoptická situace

Na počátku týdne se nad naším územím bude vlnit studená fronta. Následně postoupí od jihu tlaková níže. Za ní se v polovině týdne rozšíří do centrální Evropy výběžek tlakové výše od jihozápadu. Následně přejde od západu teplá fronta. Poté se naše území ocitne v přílivu teplejšího vzduchu. V závěru týdne zřejmě ovlivní středoevropské počasí další tlaková níže, která postoupí ze Středomoří přes Itálii. Výhled na týden upřesňuje tuto vyhlídku.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Začátek března bude teplejší, ale nikoli jarní
Název
Začátek března bude teplejší, ale nikoli jarní
Popis
Začátek března bude teplejší, ale stále nelze čekat vyloženě jarní teplotu. Stručný přehled očekávaného počasí v týdnu 2. až 8.3.2020.
Autor