PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Zima skončí, o víkendu bude opět přes 20°C

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. O víkendu bude opět přes 20°C.

Týden 7. až 13.10.2019

Náš komentář

Výkyvy teplot budou pokračovat, v novém týdnu doznají velkých změn. Na počátku týdne budou v maximech jen slabě nad 10°C, na konci zřejmě mírně nad 20°C.

METEO AKTUALITY

Předpověď? O víkendu bude opět přes 20°C

S polovinou týdne skončí studené proudění a tedy i počasí u nás. Ráno lze čekat mráz ve dvou metrech nad zemí i v nížinách a zatím nejstudenějším ránem této chladné části roku bude úterý. V dalších dnech se oteplí a to hlavně od pátku. Teploty budou stoupat nad dlouhodobý normál a následující víkend bude po čase opět velmi teplý.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +3 až -3°C, během týdne 11 až 5°C.

Nejvyšší teploty 7 až 13°C, během týdne 10 až 16°C a v jeho závěru 18 až 23°C.

Průměrné teploty 8 až 13°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 20mm, na horách místy 30mm.

Shrnutí

Během týdne dojde k velké změně teplot, opačné než v minulém týdnu. Významné oteplení způsobí zvýšení průměru teplot. Srážek bude průměrné množství, spadne jich o něco méně než v posledním týdnu.

Období bude:

teplotně nadprůměrné,

srážkově průměrné.

První listopadové dny teplotně rekordní. V pátek se oteplí. Podzimní krajina, slunné počasí. Po polovině týdne bude i přes 20°C

Synoptická situace

Přes centrální Evropu přejde tlaková výše, příliv studeného vzduchu bude na naše území postupně slábnout. V noci na středu ovlivní počasí u nás frontální systém. V závěru týdne k nám začne pronikat teplý vzduch z jižních směrů. O víkendu bude opět přes 20°C. Další informace o očekávaném počasí se dozvíte na naší stránce Výhled na týden aktualizované třikrát týdně. Další prognózy najdete v podobě výstupových map předpovědních modelů na stránkách wetter3.de a také www.pivotalweather.com.