Citelně se ochladí ke konci týdne

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Velmi teplé počasí vydrží zejména do poloviny týdne, citelně se ochladí ke konci týdne. Vysoce nadprůměrně teplé počasí skončí po polovině týdne. Zásadní ochlazení by mělo dorazit v pátek. Srážek bude na našem území ale stále spíše málo, tyto se omezí zejména na hlavní studenou frontu. Na konci týdne přijdou za frontou velmi studené noci.

Týden 14. až 20.9.2020

Předpověď

Málo oblačnosti a stále suché počasí s vysokou teplotou vzduchu. Teplejší noci a velmi teplé dny. Takové počasí bude zejména středy či do čtvrtka. Citelně se ochladí ke konci týdne po přechodu studené fronty. Přibude oblačnosti, na frontě se vyskytnou srážky. Tyto nebudu ale nijak významné. Ochlazení bude ale oproti velmi teplému počasí znát. Nepůjde ale o nic výjimečného, neboť se hodnoty teploty vrátí do běžných pro počátek druhé poloviny září. Po takto významně teplém počasí přichází citelnější ochlazení touto dobou vždy.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota 17 až 11°C, během týdne 13 až 7°C a při vyjasnění i 4°C. Nejvyšší teplota 25 až 30°C, během týdne 15 až 21°C. Průměrná teplota 14 až 17°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky 215mm, místy 20mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace a závěr

Tlaková výše a její vliv na počasí u nás bude slábnout. Vrcholit k nám bude příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Tento příliv ukončí přechod studené fronty zřejmě během čtvrtka. V závěru týdne bude na naše území pronikat chladnější vzduch. Nad střední Evropu se rozšíří další oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude určovat počasí u nás.

Srážek bude v ČR stále málo. Velmi teplé období skončí po polovině týdne, čeká nás citelnější ochlazení. Avšak toto ochlazení přinese hodnoty teploty běžné pro současné období. Srážky budou i nadále deficitní a sucho se bude zejména v oblastech, kde je rozvinuté již celé léto, zvýrazňovat.

Sledujte modelovou Předpověď teploty s předpovědními mapami základních modelů na nejbližší hodiny a dny. Modelové mapy různého druhu najdete také na stránce Modellzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality