Zajímavosti

Den otevřených dveří se letos zatím konat nebude

Hodnocení článku

Tak jako ovlivňuje virové onemocnění ostatní lidskou aktivitu a všechny společenské události ovlivní bohužel i akce ke Dni vody a ke Dni meteorologie. Světový den vody 22. března a Světový den meteorologie 23. března nebude letos spojen s typickými exkurzemi. Ty se konají na jinak nepřístupná pracoviště ČHMÚ, státních podniků povodí či jiných. To je vzhledem k situaci více než pochopitelné. Den otevřených dveří se zatím konat nebude a s ním tedy typické akce, avšak zájemci většinou o tyto nepřijdou. Například ČHMÚ akce odkládá a zveřejní po uklidnění se situace nový termín s přehledem otevřených pracovišť.

Vyplatí se tedy poté průběžně sledovat stránky ČHMÚ či též stránky státních podniků povodí, například Povodí Labe (pla.cz). Dále jde o jednoduché adresy dalších podniků: pvl.cz, pmo.cz, poh.cz a pod.cz. Státní podnik Povodí Labe pořádá pravidelně některé exkurze i v dubnových či květnových termínech. Ty by se již mohly konat bez nutnosti přesunů, zejména ty květnové. Záležet bude ale na vývoji situace. Podnik připouští ale též v informaci o zrušení březnových akcí o jejich případném pořádání později. Den otevřených dveří se konat nebude, ale pouze dokud potrvá ohrožení zdraví na území ČR.

Den otevřených dveří se letos zatím konat nebude. Přehrada.

Oblíbené exkurze se většinou jen odloží

Poté včas tyto instituce zveřejní náhradní termíny jejich konání. Pravidelně se konají exkurze v ČHMÚ na pracovištích různého druhu kromě letištních meteostanic a je o ně každý rok velký zájem. Pravidelně se též konají exkurze do muzea vodárenství v pražském Podolí, ale také na pracoviště státních podniků povodí (vybrané přehrady, jezy a zázemí podniků). Zejména tyto akce pravidelně pořádá Povodí Labe, několik málo exkurzí pořádá pravidelně i Povodí Moravy či Vltavy nebo Odry.

Jaká známe Meteorologická pracoviště najdete na stejnojmenné stránce. Tyto významné dny si můžeme připomenout zatím tedy jen symbolicky. Tuto aktualitu vydáváme pro pořádek, jinak není třeba v tuto dobu zdůrazňovat zrušení těchto či všech dalších podobných aktivit.