Dvacet stupňů u nás bylo a opět bude

Hodnocení článku

Zatím nejteplejším dnem letošního roku byl 12. březen a to zejména na jižní Moravě. Právě tam byla u nás letos poprvé přesažena maximální teplota 20°C. Příliv teplého vzduchu byl následně ukončen přechodem studené fronty. Tato postupovala přes naše území během odpoledne od severozápadu a projevovala se přeháňkovou činností. A po krátkém ochlazení nás čeká nyní opět vyloženě jarní počasí. Dvacet stupňů bylo a opět bude. Tento týden se bude teplota blížit 20°C hlavně ve středu a pravděpodobně tuto hodnotu dosáhne či mírně přesáhne ve čtvrtek a v pátek.

Nejvyšší teplota 12.3.2020

  • 21.4°C Brod nad Dyjí
  • 21.2°C Lednice
  • 21.0°C Pohořelice
  • 20.9°C Kobylí
  • 20.8°C Kuchařovice
  • 20.7°C Strážnice a Dyjákovice
  • 20.6°C Žďánice
  • 20.5°C Ivanovice na Hané

Očekávaná nejvyšší teplota do pátku

Předpověď počasí hovoří o velmi teplém počasí. Již dnes teplota vystoupila na jihozápadě a západě místy na 14 až 18°C a to včetně Šumavy, na ostatním území je chladněji. Teplo bude zejména v dalších dnech. Zítra bude více oblačnosti a občas se objeví zpočátku dne srážky. Ale během odpoledne se počasí vylepší. A často slunečno nebo polojasno bude do pátku. Teplota bude vystupovat vysoko a teplejší budou už i noci.

Obr. 1 Předpokládaná maxima teploty vzduchu na středu odpoledne, zdroj: chmi.cz

Nejvyšší teplota maximální/minimální dle aktuální předpovědi:

Út 17.3.: 11 až 15°C/5 až 1°C

St 18.3.: 14 až 18°C/+3 až -1°C

Čt 19.3.: 15 až 19°C/8 až 4°C

Pá 20.3.: 16 až 20°C, na Z/SZ kolem 11°C a další ochlazování/9 až 5°C

Dvacet stupňů bylo překonáno a opět bude, možná i významněji. A na závěr zatím jen poznamenáme, že o víkendu se dostaví velmi výrazné ochlazení. I do nížin se vrátí zimní ráz počasí. Byť se tomu bude v těchto dnech docela těžko věřit, skutečně toto lze potvrdit. Počasí se dokáže zejména takto na začátku jara hodně rychle a významně měnit. Jak bude ochlazování přicházet, můžete sledovat na naší stránce Předpověď teploty. Hovoří o něm už i náš Výhled na týden.

Zdroj dat: chmi.cz

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality