PočasíPředpověď teplotyPrognózy počasí

Dvacet stupňů u nás bylo a opět bude

Hodnocení článku

Zatím nejteplejším dnem letošního roku byl 12. březen a to zejména na jižní Moravě. Právě tam byla u nás letos poprvé přesažena maximální teplota 20°C. Příliv teplého vzduchu byl následně ukončen přechodem studené fronty. Tato postupovala přes naše území během odpoledne od severozápadu a projevovala se přeháňkovou činností. A po krátkém ochlazení nás čeká nyní opět vyloženě jarní počasí. Dvacet stupňů bylo a opět bude. Tento týden se bude teplota blížit 20°C hlavně ve středu a pravděpodobně tuto hodnotu dosáhne či mírně přesáhne ve čtvrtek a v pátek.

Dvacet stupňů bylo a bude: Nejvyšší teplota 12.3.2020

  • 21.4°C Brod nad Dyjí
  • 21.2°C Lednice
  • 21.0°C Pohořelice
  • 20.9°C Kobylí
  • 20.8°C Kuchařovice
  • 20.7°C Strážnice a Dyjákovice
  • 20.6°C Žďánice
  • 20.5°C Ivanovice na Hané

Očekávaná nejvyšší teplota do pátku

Předpověď počasí hovoří o velmi teplém počasí. Již dnes teplota vystoupila na jihozápadě a západě místy na 14 až 18°C a to včetně Šumavy, na ostatním území je chladněji. Teplo bude zejména v dalších dnech. Zítra bude více oblačnosti a občas se objeví zpočátku dne srážky. Ale během odpoledne se počasí vylepší. A často slunečno nebo polojasno bude do pátku. Teplota bude vystupovat vysoko a teplejší budou už i noci.

Dvacet stupňů bylo a bude. Maxima teploty na 18.3.2024.

Obr. 1 Předpokládaná maxima teploty vzduchu na středu odpoledne, zdroj: chmi.cz

Nejvyšší teplota maximální/minimální dle aktuální předpovědi:

Út 17.3.: 11 až 15°C/5 až 1°C

St 18.3.: 14 až 18°C/+3 až -1°C

Čt 19.3.: 15 až 19°C/8 až 4°C

Pá 20.3.: 16 až 20°C, na Z/SZ kolem 11°C a další ochlazování/9 až 5°C

Dvacet stupňů bylo překonáno a opět bude, možná i významněji. A na závěr zatím jen poznamenáme, že o víkendu se dostaví velmi výrazné ochlazení. I do nížin se vrátí zimní ráz počasí. Byť se tomu bude v těchto dnech docela těžko věřit, skutečně toto lze potvrdit. Počasí se dokáže zejména takto na začátku jara hodně rychle a významně měnit. Jak bude ochlazování přicházet, můžete sledovat na naší stránce Předpověď teploty. Hovoří o něm už i náš Výhled na týden.

Zdroj dat: chmi.cz