Pravé léto zatím čekat nelze

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. I další červnový týden bude počasí spíše vlhčí a pravé léto zatím tedy čekat nelze. Více srážek bude opět ke konci týdne. srážky budou opět častěji konvekční a lokální, avšak někdy i poměrně významné. Teplota bude letní jen krátce a místy.

Týden 15. až 21.6.2020

Předpověď

Po krátce až horkém počasí nás opět čeká o něco chladnější ráz počasí. Teplot bude spíše mírně nad 20°C, letních hodnot v dalším týdnu spíše dosahovat nebude. Srážek bude dostatek, v první polovině týdne méně, opět ke konci týdne více. Z toho vyplývá, že i v prvních dnech týdne lze čekat menší oblačnost a více slunečního svitu. Ke konci týdne by měl být srážky místy i vydatnější. Teplota bude poměrně ustálená bez zásadnějších změn. Zejména při srážkách bude i poměrně chladno, podobně jako na konci tohoto týdne. Podstatně tepleji by mělo být ke konci týdne v Polsku a východním Německu. Srážky budou často i konvekční, proto lze čekat menší rovnoměrnost v jejich rozložení na našem území. Podobně jako tomu v týdnu minulém. Celkově bude srážek hodně, takže lze konstatovat, že se vyskytnou významnější srážky během týdne na většině území ČR.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota 16 až 11°C, nejvyšší teplota 19 až 25°C, průměrná teplota 15 až 18°C. Shrnutí období: Průměrné. Celkové srážky: 30 až 70mm, místy až 110mm. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Synoptická situace

Počasí v ČR bude i dále pod vlivem nízkého tlaku vzduchu. Na východ území bude zpočátku týdne zasahovat okraj studené fronty, jihozápad bude pod vlivem fronty okluzní. Kolem poloviny týdne lze čekat vliv tlakové níže na východě Evropy. Ve znamení přílivu teplejšího a vlhkého vzduchu bude počasí u nás i v závěru týdne. Přehled počasí bude upřesňován výhledy na týden. Předpovědní modelové mapy najdete například na stránce wxcharts.com.

5 2 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: