Srážky se opět odmlčí, zpočátku týdne ranní mrazy

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Srážky se opět odmlčí, zpočátku týdne lze čekat ranní mrazy. Počasí bude proměnlivé, jak bývá v dubnu často zvykem. I proto se prognózy nyní častěji mění.

Týden 15. – 21.4.2019

Stručně

Počasí se bude v příštím týdnu postupně stávat teplejším. Zpočátku týdne lze ještě vlivem vyjasnění a utišení větru čekat slabé ranní mrazy. Teploty se budou během týdne postupně zvyšovat, zatím ovšem ne na takové hodnoty jak se původně zdálo. Prognózy se totiž nyní v jarním období často a rychle mění, proto je třeba počítat ohledně dlouhodobého výhledu s většími změnami.

Předpověď

V týdnu bude často slunečno až polojasno, zejména v chladném vzduchu zpočátku týdne mohou vznikat ráno místy mlhy. Jen přechodně bude během dne oblačno a srážky se neobjeví zřejmě po celý týden. Teploty budou pozvolna stoupat a z podprůměrných hodnot se dostanou k normálu pro začátek druhé poloviny dubna.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +3 až -2°C, během dne týdne 5 až 0°C

Nejvyšší teploty 9 až 15°C, ve druhé polovině týdne 12 až 19°C.

Průměrné teploty 3 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 8mm.

Shrnutí

Týden bude pokračovat v převážně slunečném a hlavně suchém počasí. Teploty se budou postupně zvyšovat a přibližovat normálu pro počátku druhé poloviny dubna.

Týden bude:

teplotně podprůměrný

srážkově mírně podprůměrný.

Synoptická situace

Středoevropské počasí bude po většinu období pod vlivem mohutné tlakové výše nad severní Evropou, která bude částečně zasahovat nad naše území. Během týdne k nám začne pronikat teplý vzduch.

Zejména jarní počasí vykazuje velkou proměnlivost. S tím je spojena také velká proměnlivost prognóz počasí. To znamená jejich menší spolehlivost. Proto je třeba týdenní výhledy brát s větší rezervou. Pro obecný přehled o vývoji základních prvků počasí lze sledovat předpovědi mnoha numerických modelů na další dny. Prezentaci těchto map je možné najít například na stránce wetterzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1074 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality