Srážky se opět odmlčí, zpočátku týdne ranní mrazy

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 15. – 21.4.2019

Stručně

Počasí se bude v příštím týdnu postupně stávat teplejším. Zpočátku týdne lze ještě vlivem vyjasnění a utišení větru čekat slabé ranní mrazy. Teploty se budou během týdne postupně zvyšovat, zatím ovšem ne na takové hodnoty jak se původně zdálo.

Předpověď

V týdnu bude často slunečno až polojasno, zejména v chladném vzduchu zpočátku týdne mohou vznikat ráno místy mlhy. Jen přechodně bude během dne oblačno a srážky se neobjeví zřejmě po celý týden. Teploty budou pozvolna stoupat a z podprůměrných hodnot se dostanou k normálu pro začátek druhé poloviny dubna.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +3 až -2°C, během dne týdne 5 až 0°C

Nejvyšší teploty 9 až 15°C, ve druhé polovině týdne 12 až 19°C.

Průměrné teploty 3 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 8mm.

Shrnutí

Týden bude pokračovat v převážně slunečném a hlavně suchém počasí. Teploty se budou postupně zvyšovat a přibližovat normálu pro počátku druhé polovin dubna.

Týden bude:

teplotně podprůměrný

srážkově mírně podprůměrný.

Synoptická situace

Středoevropské počasí bude po většinu období pod vlivem mohutné tlakové výše nad severní Evropou, která bude částečně zasahovat nad naše území. Během týdne k nám začne pronikat teplý vzduch.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.