Stále vlhčí počasí, přechodně sněžení i v nížinách

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden.

Týden 3. až 8.2.2020

Předpověď

V polovině týdne se ochladí a sněžení bude na našem území častější. Pravá zima ovšem mimo hory nezačne a ochlazení také podle prognóz nepotrvá dlouho. Na konci týdne se vrátí teploty podobné těm na přelomu těchto týdnů.

Hodně oblačnosti a časté srážky lze čekat i v prvním únorovém týdnu. Teploty ovšem nebudou zatím tak vysoké jako na konci týdne minulého. Od úterý bude počasí v ČR převážně zimní a sněžení se objeví krátce i v nižších polohách. Od vyšších poloh napadne nový sníh. Ke konci týdne se bude ovšem opět oteplovat a to i vyšších polohách. Pravá zima tedy rozhodně v dohledné době nepřijde.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 8 až 3°C, během týdne +2 až -4°C a při vyjasnění až -7°C.

Nejvyšší teplota 7 až 11°C v pondělí, postupně 0 až 6°C a v závěru týdne až 9°C.

Průměrná teplota 1 až 5°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 30mm, na horách místy až 65mm.

Charakteristiky

Teplotně i srážkově bude z normálu počasí v tomto týdnu vybočovat. Počasí bude teplotně odpovídat začátku února jen krátce. Týden bude teplotně nadprůměrný a srážkově nadprůměrný.

Synoptický vývoj

Přes naše území přejde během pondělního večera a noci na úterý studená fronta. Za tou k nám bude pronikat v čerstvém severozápadním proudění studený vzduch. V polovině týdne se bude ve studeném vzduchu do centrální Evropy rozšiřovat tlaková výše. Ke konci týdne ovšem s návratem západního proudění ovlivní počasí u nás další frontální systém. Pronikne k nám tedy opět teplý vzduch.

Srážky a jejich předpověď na nejbližší hodiny a dny lze sledovat na naší stránce Předpověď srážek, včetně spadu nového sněhu, sněhové pokrývky a výšky výskytu sněžení.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: