PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Stále vlhčí počasí, přechodně sněžení i v nížinách

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Čeká nás stále vlhčí počasí.

Týden 3. až 8.2.2020

Stále vlhčí počasí, přechodně sněžení i v nížinách. Zimní přeháňka.

Předpověď: Stále vlhčí počasí

V polovině týdne se ochladí a sněžení bude na našem území častější. Pravá zima ovšem mimo hory nezačne a ochlazení také podle prognóz nepotrvá dlouho. Na konci týdne se vrátí teploty podobné těm na přelomu těchto týdnů.

Hodně oblačnosti a časté srážky lze čekat i v prvním únorovém týdnu. Teploty ovšem nebudou zatím tak vysoké jako na konci týdne minulého. Od úterý bude počasí v ČR převážně zimní a sněžení se objeví krátce i v nižších polohách. Od vyšších poloh napadne nový sníh. Ke konci týdne se bude ovšem opět oteplovat a to i vyšších polohách. Pravá zima tedy rozhodně v dohledné době nepřijde.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 8 až 3°C, během týdne +2 až -4°C a při vyjasnění až -7°C.

Nejvyšší teplota 7 až 11°C v pondělí, postupně 0 až 6°C a v závěru týdne až 9°C.

Průměrná teplota 1 až 5°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 30mm, na horách místy až 65mm.

Charakteristiky

Teplotně i srážkově bude z normálu počasí v tomto týdnu vybočovat. Počasí bude teplotně odpovídat začátku února jen krátce. Týden bude teplotně nadprůměrný a srážkově nadprůměrný.

Synoptický vývoj

Přes naše území přejde během pondělního večera a noci na úterý studená fronta. Za tou k nám bude pronikat v čerstvém severozápadním proudění studený vzduch. V polovině týdne se bude ve studeném vzduchu do centrální Evropy rozšiřovat tlaková výše. Ke konci týdne ovšem s návratem západního proudění ovlivní počasí u nás další frontální systém. Pronikne k nám tedy opět teplý vzduch.

Srážky a jejich předpověď na nejbližší hodiny a dny lze sledovat na naší stránce Předpověď srážek, včetně spadu nového sněhu, sněhové pokrývky a výšky výskytu sněžení. Bude tedy stále vlhčí počasí.