PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Časté střídání počasí, teplotní i tlakové změny

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Časté střídání počasí, teplotní i tlakové změny.

Západní proudění přinese opět teplo i zimu. Sněhová přeháňkách severozápadního proudění v dálce. Teplotní i tlakové změny, proměnlivé počasí.

Týden 4. až 10.3.2019

Stručně

V dalších březnových dnech je třeba čekat časté změny počasí. Tyto změny nebudou jen v podobě střídání zmenšené oblačnosti a velké oblačnosti se srážkami na frontálních vlnách systémů front, ale zajisté bude s těmito spojena i neustálá změna tlaku vzduchu, občas významná, a teplotní změny. Krátce lze čekat významně vysoké teploty, které budou zas brzo sníženy přílivy studeného vzduchu.

Předpověď

Vlhčí a převážně teplé počasí můžeme u nás čekat po celý další týden. Teploty budou ale vykazovat časté změny. Občas budou lákat odkládat k odkládání oblečení, ale poté náhle naopak. Srážky by se měly vyskytovat průběžně po celý týden a též se bude střídat období bez srážek a s malou oblačností mezi frontálními systém a období s velkou oblačností a srážkami. Tyto budou kapalné, jen od vyšších poloh v přílivech studeného vzduchu až sněhové. Hned první den týdne lze čekat místy vyšší teploty než ve čtvrtek posledního února, ale během dne přijde dosti rychlé ochlazování. podobně teplot bude opět ve středu a zejména ve čtvrtek, podobně jako minulý týden. Poté se opět mírně ochladí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 7 až 2°C, krátce za malé oblačnosti až -1°C

Nejvyšší teploty 11 až 17°C, ojediněle v pondělí a ve čtvrtek 19°C, v přílivech studeného vzduchu a to hlavně v Út, Pá a So 5 až 11°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 20mm, od vyšších poloh na JZ/Z/SZ/S území 20 až 35mm.

Shrnutí: Teplotní i tlakové změny

Teplotně bude období jako celek vybočovat z normálu, čekat lze stále teplejší počasí. Srážek by mělo být více méně průměrné množství s rozdílem, vzhledem k převládající cirkulaci mezi západem a jihovýchodem, území.

Období bude:

teplotně nadprůměrné

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Po celé období budou v přechodně i silné západním proudění přes centrální Evropu přecházet jednotlivé frontální systémy spojené s cyklonami. Ty budou putovat většinou přes severozápad a sever Evropy. Odehrávat se bude časté střídání počasí, teplotní i tlakové změny.

Jaké počasí nás čeká druhý den, takové informace poskytujeme na stránce Předpověď na den. Pokud chcete sledovat mapy numerických modelů, doporučíme například stránku wxcharts.com.