Časté střídání počasí, teplotní i tlakové změny

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Časté střídání počasí.

Týden 4. až 10.3.2019

Stručně

V dalších březnových dnech je třeba čekat časté změny počasí. Tyto změny nebudou jen v podobě střídání zmenšené oblačnosti a velké oblačnosti se srážkami na frontálních vlnách systémů front, ale zajisté bude s těmito spojena i neustálá změna tlaku vzduchu, občas významná, a teplotní změny. Krátce lze čekat významně vysoké teploty, které budou zas brzo sníženy přílivy studeného vzduchu.

Předpověď

Vlhčí a převážně teplé počasí můžeme u nás čekat po celý další týden. Teploty budou ale vykazovat časté změny. Občas budou lákat odkládat k odkládání oblečení, ale poté náhle naopak. Srážky by se měly vyskytovat průběžně po celý týden a též se bude střídat období bez srážek a s malou oblačností mezi frontálními systém a období s velkou oblačností a srážkami. Tyto budou kapalné, jen od vyšších poloh v přílivech studeného vzduchu až sněhové. Hned první den týdne lze čekat místy vyšší teploty než ve čtvrtek posledního února, ale během dne přijde dosti rychlé ochlazování. podobně teplot bude opět ve středu a zejména ve čtvrtek, podobně jako minulý týden. Poté se opět mírně ochladí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 7 až 2°C, krátce za malé oblačnosti až -1°C

Nejvyšší teploty 11 až 17°C, ojediněle v pondělí a ve čtvrtek 19°C, v přílivech studeného vzduchu a to hlavně v Út, Pá a So 5 až 11°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 20mm, od vyšších poloh na JZ/Z/SZ/S území 20 až 35mm.

Shrnutí

Teplotně bude období jako celek vybočovat z normálu, čekat lze stále teplejší počasí. Srážek by mělo být více méně průměrné množství s rozdílem, vzhledem k převládající cirkulaci mezi západem a jihovýchodem, území.

Období bude:

teplotně nadprůměrné

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Po celé období budou v přechodně i silné západním proudění přes centrální Evropu přecházet jednotlivé frontální systémy spojené s cyklonami, které budou putovat většinou přes severozápad a sever Evropy. Odehrávat se bude časté střídání počasí.

Jaké počasí nás čeká druhý den, takové informace poskytujeme na stránce Předpověď na den. Pokud chcete sledovat mapy numerických modelů, doporučíme například stránku wxcharts.com.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1101 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality