Prognózy počasíTýdenní výhledy

Další týden bude slunečný a velmi teplý

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Týden bude slunečný a velmi teplý. Problémem bude ovšem nedostatek srážek, bude se zvýrazňovat sucho. První srážky lze čekat na konci týdne, budou slabě slabé.

Týden 6. až 12.4.2020

Předpověď: Týden bude slunečný

Další týden bude slunečný a velmi teplý. Řepkové pole.

Nejméně oblačnosti bude do poloviny týdne, na celém území bude převážně jasno. Během druhé poloviny týdne bude mírně přibývat oblačnosti, v závěru období se objeví první slabé srážky. Srážek spadne v týdnu ale velmi málo, významněji se začne rozvíjet sucho. Je třeba současně počítat tedy jednak se vzrůstajícím rizikem vzniku požárů ve volné krajině. Též se zvyšující se aktivitou klíšťat. V noci vlivem vyjasnění lze čekat teplotu vzduchu v minimech blízko nule nebo i slabě pod ní. Během týdne se bude mírně oteplovat. Naopak přes den v přílivu teplého vzduchu za slunečního svitu bude velmi teplo. První srážky se objeví o víkendu, ale budou spíše místní a slabé. V souvislosti s velkou oblačností budou teplejší noci než tomu bude zejména do čtvrtka. To bude převážně jasno, maximálně postupně polojasno Další dubnový týden bude tedy slunečný a velmi teplý, zejména oproti předchozím dvěma týdnům. Počasí bude navíc o poznání ustálenější než tomu bylo doposud. Zpočátku týdne bude foukat od východu čerstvý vítr, zejména na severovýchodě a východě země.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 6 až 1°C, v závěru týdne 9 až 3°C. Nejvyšší teplota 16 až 22°C. Průměrná teplota 6 až 10°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 8mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Vysoký tlak vzduchu bude určovat počasí v centrální Evropě po většinu týdne. Od východu k nám bude pronikat teplý vzduch. První a spíše nevýznamná frontální vlna ovlivní počasí v ČR ke konci týdne. Stále k nám bude pronikat teplý vzduch z východních směrů. Očekávanou teplotu vzduchu dle numerických modelů sledujte na naší stránce Předpověď teploty. Jaká je aktuální teplota v ČR je dobré sledovat na přehledové mapce ze všech stanic na stránce meteo.amut.net.