Další týden bude slunečný a velmi teplý

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Týden bude slunečný a velmi teplý. Problémem bude ovšem nedostatek srážek, bude se zvýrazňovat sucho. První srážky lze čekat na konci týdne, budou slabě slabé.

Týden 6. až 12.4.2020

Předpověď

Nejméně oblačnosti bude do poloviny týdne, na celém území bude převážně jasno. Během druhé poloviny týdne bude mírně přibývat oblačnosti, v závěru období se objeví první slabé srážky. Srážek spadne v týdnu ale velmi málo, významněji se začne rozvíjet sucho. Je třeba současně počítat tedy jednak se vzrůstajícím rizikem vzniku požárů ve volné krajině. Též se zvyšující se aktivitou klíšťat. V noci vlivem vyjasnění lze čekat teplotu vzduchu v minimech blízko nule nebo i slabě pod ní. Během týdne se bude mírně oteplovat. Naopak přes den v přílivu teplého vzduchu za slunečního svitu bude velmi teplo. První srážky se objeví o víkendu, ale budou spíše místní a slabé. V souvislosti s velkou oblačností budou teplejší noci než tomu bude zejména do čtvrtka. To bude převážně jasno, maximálně postupně polojasno Další dubnový týden bude tedy slunečný a velmi teplý, zejména oproti předchozím dvěma týdnům. Počasí bude navíc o poznání ustálenější než tomu bylo doposud. Zpočátku týdne bude foukat od východu čerstvý vítr, zejména na severovýchodě a východě země.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 6 až 1°C, v závěru týdne 9 až 3°C. Nejvyšší teplota 16 až 22°C. Průměrná teplota 6 až 10°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 8mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Vysoký tlak vzduchu bude určovat počasí v centrální Evropě po většinu týdne. Od východu k nám bude pronikat teplý vzduch. První a spíše nevýznamná frontální vlna ovlivní počasí v ČR ke konci týdne. Stále k nám bude pronikat teplý vzduch z východních směrů. Očekávanou teplotu vzduchu dle numerických modelů sledujte na naší stránce Předpověď teploty. Jaká je aktuální teplota v ČR je dobré sledovat na přehledové mapce ze všech stanic na stránce meteo.amut.net.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Další týden bude slunečný a velmi teplý
Název
Další týden bude slunečný a velmi teplý
Popis
Další týden bude slunečný a velmi teplý. Stručná vyhlídka průběhu počasí na týden 6. až 12.4.2020. Počasí bude stálené, teplé a suché.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.