Do pátku jaro, poté až zima

Informační hodnota
Úprava
Zvláštní přínos
Celkové hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Opět bude teplé počasí střídat studené s výskytem sněžení nebo sněhové krupice i v nížinách. Do pátku bude jaro, poté až zima.

Týden 16. až 23.3.2020

Předpověď

Velké změny počasí budou v dalších dnech března pokračovat. Po teplém počasí s jarními hodnotami teploty se citelně ochladí a to v závěru týdne. Srážek bude méně než v minulých týdnech. Méně oblačnosti bude v úvodu týdne a poté kolem jeho poloviny. Bude velmi teplo a to hlavně ve středu a ve čtvrtek na celém území. Teplota by měla být podobná jako uplynulý čtvrtek a minimálně se přiblížit 20°C. V Čechách bude velmi teplo od pondělí do čtvrtka, na Moravě a ve Slezsku a na východě Čech ještě v pátek. Následně přejde naše území významná studená fronta a za ní k nám bude pronikat studený vzduch ze severu. Víkend přinese tedy úplně odlišné počasí. Sněžit začne rychle i v nižších polohách. Maxima teploty budou i v nížinách v maximech pouze mírně nad bodem mrazu. Do pátku bude jaro, poté až zima.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +3 až -2°C a na konci týdne až -6°C, uprostřed týdne 8 až 2°C. Nejvyšší teplota 14 až 19°C, zpočátku pracovního týdne na SV/V a na konci na Z/SZ kolem 10-11°C a o víkendu 0 až 6°C. Průměrná teplota 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 3 až 15mm, na horách ojediněle 20mm/cm.

Shrnutí

Týden bude teplotně průměrnýslabě nadprůměrný, srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Tlaková výše se odsune k východu. Počasí u nás ovlivní v úterý slábnoucí frontální vlna. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu, jehož příliv bude zesilovat. Ukončí ho během pátku a v noci na sobotu od severozápadu postupující významné frontální rozhraní. Na konci týdne bude do střední Evropy pronikat studený vzduch od severu. Sledujte Předpověď na den pro aktuální informace o očekávaném počasí na druhý den – aktualizace po poledni. Výstupové mapy numerických modelů lze sledovat na stránce wetter3.de.

Shrnutí článku
Do pátku jaro, poté až zima
Název
Do pátku jaro, poté až zima
Popis
Do pátku jaro poté až zima. Stručný přehled očekávaného počasí na týden 16. až 23.3.2020. Očekává se jarní počasí, na konci týdne ochlazení.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 826 příspěvků Zobrazit všechny články od Meteo Aktuality