Do pátku jaro, poté až zima

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Opět bude teplé počasí střídat studené s výskytem sněžení nebo sněhové krupice i v nížinách. Do pátku bude jaro, poté až zima. Týden 16. až 23.3.2020

Předpověď

Velké změny počasí budou v dalších dnech března pokračovat. Po teplém počasí s jarními hodnotami teploty se citelně ochladí a to v závěru týdne. Srážek bude méně než v minulých týdnech. Méně oblačnosti bude v úvodu týdne a poté kolem jeho poloviny. Bude velmi teplo a to hlavně ve středu a ve čtvrtek na celém území. Teplota by měla být podobná jako uplynulý čtvrtek a minimálně se přiblížit 20°C. V Čechách bude velmi teplo od pondělí do čtvrtka, na Moravě a ve Slezsku a na východě Čech ještě v pátek. Následně přejde naše území významná studená fronta a za ní k nám bude pronikat studený vzduch ze severu. Víkend přinese tedy úplně odlišné počasí. Sněžit začne rychle i v nižších polohách. Maxima teploty budou i v nížinách v maximech pouze mírně nad bodem mrazu. Do pátku bude jaro, poté až zima.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +3 až -2°C a na konci týdne až -6°C, uprostřed týdne 8 až 2°C. Nejvyšší teplota 14 až 19°C, zpočátku pracovního týdne na SV/V a na konci na Z/SZ kolem 10-11°C a o víkendu 0 až 6°C. Průměrná teplota 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 3 až 15mm, na horách ojediněle 20mm/cm.

Shrnutí

Týden bude teplotně průměrnýslabě nadprůměrný, srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Tlaková výše se odsune k východu. Počasí u nás ovlivní v úterý slábnoucí frontální vlna. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu, jehož příliv bude zesilovat. Ukončí ho během pátku a v noci na sobotu od severozápadu postupující významné frontální rozhraní. Na konci týdne bude do střední Evropy pronikat studený vzduch od severu. Sledujte Předpověď na den pro aktuální informace o očekávaném počasí na druhý den – aktualizace po poledni. Výstupové mapy numerických modelů lze sledovat na stránce wetter3.de.
0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: