Počasí na čarodějnice 2022

Hodnocení článku

Počasí na Čarodějnice 2022 Vás asi bude zajímat. Po dvouleté pauze se totiž budou konat tradiční venkovní akce pálení ohňů. Po tomto následuje sváteční První máj a počasí v tento den je také vzhledem k častějšímu pobytu venku důležité. Vydrží současné počasí bez srážek a se zmenšenou oblačností? Zůstane také tepleji bez zásadnějšího ochlazení? To jsou otázky, na které odpoví tento speciální předpovědní článek. Na otázku, zda zůstane pěkné a pro tyto aktivity příznivé počasí nemá bohužel kladnou odpověď. V posledních týdnech nemáme stabilitu počasí, toto se značně střídá. Což je vzhledem k současnému období aprílu zcela běžné. Jeden ráz počasí tedy nevydrží ani nyní na přelomu dubna a května.

O víkendu více oblačnosti, postupně i srážky

Po převážně polojasném počasí dnes a zítra nás čeká na víkend přibývání oblačnosti od západu. Vysoký tlak vzduchu, který k nám nyní zasahuje ze severozápadní Evropy kde se nachází střed anticyklony, zeslábne. Od západu se nad naše území dostane vlhčí vzduch a s ním tedy více oblaků. Oblačnost přinese i srážky, které lze čekat ale spíše místní a častěji v podobě přeháněk či případně ojedinělých bouřek. Vyšší teplota vzduchu, která lze považovat za důvod výskytu tohoto druhu srážek, zůstane. Takže žádné zásadnější ochlazení nás nečeká, neboť nepřejde naše území žádná studená fronta.

Počasí 30.4.2022 v ČR: Polojasno až oblačno, odpoledne a večer postupně až zataženo a na JZ/Z později místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší teplota 7 až 3°C, nejvyšší teplota 16 až 20°C, na JZ/Z kolem 16°C. Vítr lze čekat slabý V/JV do 5-6m/s.

Počasí 1.5.2022 v ČR: Zataženo až oblačno, ojediněle přeháňky. Během dne místy polojasno. Nejnižší teplota 8 až 4°C, nejvyšší teplota 16 až 20°C. Vítr bude foukat JV/J slabý do 4-5m/s.

TIP: Sledujte Předpověď srážek.

Počasí o víkendu se proto vydaří, byť slunečné zcela nebude. Teplota vzduchu se podle posledních prognóz nezmění, žádné ochlazení nenastane. Srážková činnost se spíše omezí na JZ/Z území, jinde se objeví v neděli přeháňky spíše ojediněle. Vysoký tlak vykáže na přelomu týdnů slábnoucí charakter, avšak stále očekáváme jeho vliv na počasí u nás. Vlivem tohoto faktu dojde k zeslabení srážkové činnosti oblačnosti, která se do jeho prostoru dostane při snižování tlaku vzduchu v oblasti kolem Itálie a severu Středomoří. žádná zásadnější změna situace a tím ani počasí se ovšem neodehraje. Systémy front se rozkládají daleko od střední Evropy a tento stav čekáme i v následujících dnech.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality