Předpověď teplotyPrognózy počasí

Tropické počasí opět příští týden

Hodnocení článku

Dnes teplota vzduchu dosahuje velmi vysokých hodnot, zítra nás čeká ochlazení. Pro někoho konečně a pro někoho bohužel už zas. Každopádně milovníci horkého počasí se mohou těšit po krátce přestávce na opětovné oteplování a dosažení tropických hodnot teploty. Teplé až postupně horké a suché počasí s četným slunečním svitem se tedy vrátí – čeká nás tropické počasí opět příští týden. Jaké počasí Vás čeká v dalším srpnovém týdnu co do teploty vzduchu, pakliže si plánujete vzít dovolenou?

Letní až tropické počasí i po celý další týden

Tropické počasí opět příští týden. Jasné počasí a klidná hladina jezera. V pátek bylo až 35°C, letos naposledy?

Zpočátku týdne čekáme, že se teplota dostane do rozmezí letních až tropických hodnot a tropické hodnoty 30°C nedosáhne. Ve druhé poloviny týdne ale ano. Určujícím tlakovým útvarem pro počasí u nás bude už od tohoto víkendu tlaková výše. Tato se stane opět od západu stabilním tlakovým útvarem. Po krátkém přílivu studenějšího vzduchu od severu se během týdne vrátí velmi teplé proudění. Srážky numerické modely během týdne neočekávají, až opět v lokálních bouřkách v jeho závěru.

Sucho se v ČR tedy spíše zvýrazní, zejména v oblastech s nejvyšší teplotou vzduchu a již nyní se vyskytujícím suchem. Vodní kapacita v půdě je místy velmi nízká, lokální bouřkové srážky tento deficit nevyrovnají.

Očekávaná teplota vzduchu u nás i v Evropě

Očekávaná maxima teploty vzduchu na další týden:

Po 8.8.: 23 až 27°C

Út 9.8.: 24 až 28°C

St 10.8.: 26 až 30°C

Čt 11.8.: 28 až 32°C

Pá 12.8.: 26 až 30°C, na JV 33°C

So 13.8.: 27 až 31°C

Ne 14.8.: 28 až 32°C

Velké horko zůstane i v jihozápadní Evropě, kde ve Francii očekávají modely během týdne opět kolem 40°C. O víkendu tam teplota tuto extrémní hodnotu dokonce opět přesáhne a dostane se na 42°C. V úplném závěru týdne tam studená fronta vrátí o něco příznivější hodnoty. Ve Španělsku čekejme místy též přes 40°C, teplota tam bude občas dosahovat 43-44°C a to horké počasí tam očekávejme po celý týden. Během týdne očekáváme maxima nad 35°C i v oblasti Itálie a Balkánského poloostrova. O víkendu se tam teplota přiblíží též 40°C, případně tuto hodnotu i přesáhne. Ochlazení se v těchto oblastech zatím nepředpokládá. Modely s ním nepočítají ani u nás, k žádné zásadní výměně vzduchových hmot a změně synoptické situace bohužel nedojde.

TIP: Vývoj modelové prognózy teploty vzduchu na více dnů? Sledujte naši stránku Výhled teploty.