Ve středu opět zima

Hodnocení článku

Čeká nás ve středu opět zima? Ano, jak již bylo v minulých prognózách naznačeno, po dvoudenním oteplení s teplotou až kolem jarních 15°C dnes a zítra nás čeká opět změna. Citelné ochlazení shodné jako o minulém víkendu přijde ve středu. Teplota vzduchu klesne opět zhruba o 10°C. Jarní teplota bývá v březnu totiž často rychle střídána tou zimní. Ne nadarmo se tedy říká “březen, za kamna vlezem”. Letos to totiž většinou platí. Počasí dokáže být už teplejší, ale spíše velmi krátce. Minima teploty kolem poloviny týdne i za podpory vyjasnění klesnou opět pod bod mrazu. Směrem ke konci týdne se počasí vylepší, ve smyslu ubývání oblaků, zároveň se bude postupně oteplovat a to až do konce týdne. O víkendu by mělo být tedy mírně teplejší počasí, žádná jeho zásadní změna se tento týden už nečeká.

Ve středu ochlazení, na víkend tentokrát tepleji

Tento týden se očekává zásadní ochlazení ve středu, kdy teplota klesne z úterních až 15°C na maximálně 6°C a to opět někde i o 10°C. Brzy se ale, jak už bývá v tomto období zvykem, začne oteplovat. A oteplování očekávejme až do konce týdne bez zásadní změny počasí. Noční minima klesnou ve středu a v nejbližších dnech pod bod mrazu. Přispěje k tomu hlavně zmenšená oblačnost či polojasná obloha, samozřejmě ve spojení a za podpory vyjasnění. Minima teploty klesnou nejníže ve čtvrtek ve studeném vzduchu za malé oblačnosti a to k -4°C. Ve zbývajících dnech většinou do -3°C. Nejstudenější den nás čeká ve středu s maximy většinou do 6-7°C, po němž bude následovat právě studená noc. Příliv teplého vzduchu se projeví tentokrát o víkendu. Maxima teploty se dostanou mírně nad 10°C, byť pravděpodobně ne na tak vysoké hodnoty jako v prvních dvou dnech týdne.

Ve středu opět zima. Duha při jarní přeháňce, teplejší počasí bude jen zpočátku týdne

Duha patří k proměnlivému počasí, zároveň je velmi častá v obdobích se slunečním kotoučem blízko obzoru

Očekávaná maxima teploty vzduchu v nejbližších dnech:

Út 14.3.: 11 až 15°C, na Z 9°C (ochlazování)

St 15.3.: 2 až 7°C

Čt 16.3.: 4 až 8°C

Pá 17.3.: 7 až 11°C

So 18.3. a Ne 19.3.: 8 až 13°C

TIP: Sledujte u nás Předpověď teploty nebo Výhled teploty.

Na konec týdne modely zatím konkrétní hodnoty jistě nevidí. Zde se uplatňuje vyšší míra nejistoty vývoje teploty vzduchu, která je v současném období velmi proměnlivého počasí zcela běžná. Bez významnějšího ochlazení se počasí však hodně pravděpodobně ještě neobejde. Stále může padat sníh i v nížinách, byť půjde o stále kratší a méně častá ochlazení.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality

Napsat komentář