Počasí

Nový web projektu Meteo Aktuality

Hodnocení článku

I když to podle tohoto webu nevypadá, tak máme již nějakou dobu zaregistrovanou vlastní doménu pocasimeteoaktuality.cz. Přesně to se vám zobrazí nyní při pokusu o její načtení. Doposud došlo k přesměrování na tuto stránku na subdoméně wordpress.com. To se již nyní neděje, proto je nutné v případě potřeby zadávat celou tuto adresu webu. Nicméně již brzy nebude tento web v provozu, ale bude v provozu nový web na naší doméně. Připomínáme, že stále nás můžete kdykoli s čímkoli kontaktovat na emailu info@pocasimeteoaktuality.cz (doposud tam možná vlivem malých problémů nebyly nějaké zprávy doručeny, nyní by mělo být již vše v pořádku).

Shrnutí našich kontaktů

Web: www.pocasimeteoaktuality.cz

Email: info@pocasimeteoaktuality.cz (hlavní)

meteoaktuality@seznam.cz (ke službě Počasí na email!)

Facebook stránka: https://facebook.com/pocasimeteoaktuality

Instagram stránka: https://instagram.com/pocasimeteoaktuality

Flickr galerie: https://flicrk.com/photos/pocasimeteoaktuality

Naší vizitku a další kontakty a informace o nás najdete na stránkách menu O projektu. Zejména pak na stránkách Komunikace s námi a O tomto webu.

Rozlišujte, prosíme, emaily. Hlavní email je určen ke komunikaci, prostřednictvím něho nás můžete kontaktovat ohledně čehokoli (dotazy a žádosti ohledně webů, informací, i dotazy ohledně témat činnosti). Email pro službu Počasí na email není kontaktem, z toho přichází pouze objednané předpovědi zaregistrovaným uživatelům. Alespoň prozatím tomu tak bude.

Současná podoba webu a další stránky

Podoby webu se právě týká tato informace v předloženém článku. Ten projde v dohledné době větší změnou. Aktuálně uvedená adresa nefunguje, resp. web nezobrazuje. Prozatím se dostanete na náš web přes adresu www.pocasimeteoaktuality.wordpress.com. V dohledné době bude prováděn přesun webu na naší doménu a tento web již poté na “staré” adrese aktualizován nebude. O tom budeme poté informovat. I struktura informací na novém webu bude mírně odlišná, proto se také poté dočká přepracování stránka o struktuře webu.

Dále nabízíme stránky na sociálních sítích, kdy publikujeme aktuální informace všeho druhu online každý den zejména na Facebook stránku. Tato nabízí též snadnou komunikaci, proto i zde s námi můžete jak veřejně tak soukromě různá témata. Stránku na Instagramu provozujeme, byť byla v poslední době zanedbávána, ale prozatím tam nesoustřeďujeme tolik informací. A galerii na Flicrk tvoříme průběžně z nejlepších fotografií na téma počasí, voda a příroda. Přístupná je i z hlavní stránky webu.

Nový web: Kdy? Jaký bude? Proč?

Prezentace v blogové formě na doméně 3. řádu již nevyhovuje. Při řešení různých problémů spojených s přesunem webu na naší vlastní doménu byla tato stránka stále v provozu a i po zadání adresy naší domény jste na tuto byli přesměrováni. Web byl v této podobě spuštěn v lednu 2018, po ukončení našeho původního a zcela nevyhovujícího webu (web byl náhle uveden mimo provoz vlivem chyby v červenci 2017) byl postupně vytvořen aktuální web. Jeho hlavní obsah bude nyní přesunut na web nový. Znovu opakujeme, že hlavní adresa našeho webu (doména) do doby přesunu zatím nic zobrazovat nebude. Přistupujte proto na náš web přes aktuální adresu.

KDY? Pokud se vše podaří, tak by v prosinci 2019 již měla fungovat naše doménová adresa s novým webem.

JAKÝ BUDE?

Nový web bude mít formu moderního webu současné doby se základními informacemi na hlavní stránce s moderními prvky rozvržení a včetně četných informací na různých stránkách, jako doposud. Pro sdílení aktualit budou sloužit průběžně vycházející články, obecné informace najdete i nadále na statických stránkách. Mimo jiné nabídne web také členskou sekci. Jinými slovy si bude moci na naší stránce kdokoli vytvořit svůj profil a připravujeme i možnost publikovat na stránce vlastní texty.

Jak vytváření uživatelských profilů, tak vkládaný obsah případnými uživateli bude mít samozřejmě řád a oboje bude procházet schvalováním. Důvod je jednoduchý, poskytujeme informace z určité oblasti, informace seriózní, informace přínosné pro čtenáře – takže je velký zájem na kvalitním obsahu webu. To hovoří za vše, není tedy možné publikovat texty na jiná témata než kterým se věnujeme, texty bulvární a se zavádějícími informacemi a už vůbec ne texty s cílem propagace stránek, firem, produktů a služeb (reklamní). Na druhou stranu regulovaná reklama je u nás možná, avšak odděleně a určitě ne v textech mezi běžným obsahem. Po zprovoznění nového webu budou publikována též přesná pravidla. Postupně budou přibývat další nové funkce, o nichž budeme informovat.

PROČ? Na otázku proč bylo už odpovězeno, dosavadní blogový web na doméně třetího řádu nám již nevyhovuje a byl spíše přechodnou variantou. Nový web nabídne samé výhody a doufáme, že ho ocení i návštěvníci. Přesun na vlastní doménu byl ale původně plánován dříve.

Věříme, že si nový web najdete, ještě více oblíbíte a třeba ho i doporučíte. Uvítáme i kritiku a návrhy na zlepšení, dejte nám vědět o všem co si myslíte! Současný web můžete hodnotit též, z dosavadních hodnocení vyplývá, že není příliš oblíbený, byť názor nesdělilo mnoho návštěvníků.

Vaše Meteo Aktuality

Článek byl aktualizován, 13.11.2019 14:13