Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 26. týden 2023

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 26. týden 2023 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku. Po krátce místy až tropickém počasí dojde opět k ochlazení a zmírnění teploty zpět na letní hodnoty. Ke konci týdne dojde opět k mírnému oteplení. Srážek spadne méně a tyto se vyskytnou lokálně v podobě přeháňkové či bouřkové činnosti. V chladných obdobích nutno počítat, že teplota za malé oblačnosti klesne k 10°C a ojediněle i slabě pod tuto hodnotu. Horská údolí čeká opět slabý mráz. V teplejších období čekáme teplotu kolem 15-16°C v ranních minimech.

Počasí na 26. týden 2023. Střední oblačnost na letní obloze.

Týden: 26.6. až 2.7.2023

Předpověď

Více oblačnosti a místy zejména konvekční srážky lze čekat na frontě v noci na úterý a v úterý během dne. Poté srážky ustanou a oblačnosti ubude. Další místní srážky můžeme čekat v závěru týdne, kdy se dostaví další mírné ochlazení. Mezi tím by mělo být počasí většinou slunečné až polojasné bez srážek. Pokračovat tak bude mírné střídání teplejšího a chladnějšího počasí, typické pro naši klimatickou oblast.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 16 až 11°C, v chladnějším období kolem poloviny týdne 13 až 8°C
  • Nejvyšší teplota: 23 až 29°C v pondělí místy 32°C, v polovině týdne 21 až 26°C
  • Průměrná teplota: 14 až 17°C, odchylka období: nadprůměrné.
  • Celkové srážky: 315mm, lokálně zejména na horách 35mm, odchylka období: podprůměrné.

Synoptická situace

Vliv vysokého tlaku vzduchu na naše území zeslábne jak se anticyklona přesune přes střední Evropu. Po její zadní straně vyvrcholí do ČR příliv teplého vzduchu před studenou frontou. Ta přejde naše území od Z/SZ v noci na úterý. poté k nám pronikne chladnější a mírně vlčí vzduch. V polovině týdne ovlivní počasí u nás další tlaková výše. Tato se přesune k jihovýchodu. Od západu ovlivní počasí u nás na konci týdne další frontální vlna v nízkém tlaku vzduchu.

Závěr: Počasí na 26. týden 2023

Typické střídavé letní počasí nás čeká i v posledních červnových dnech a v úvodu července. Překročení tropických 30°C a to lokálně se dočkáme zejména v pondělí. Poté by měla být teplota v maximech pod 30°C, v nočních minimech za vyjasnění hlavně v polovině týdne klesne na hodnoty kolem 10°C. Srážek spadne ovšem méně než by na konci června mělo.

TIP: Sledujte u nás třikrát týdně aktualizovaný souhrnný Výhled na týden. Na hlavní stránce máte vždy stejně jako u dalších pravidelných informací zmínku o provedení jeho aktualizace. Neuteče Vám tedy nic. Kde sledovat modelové předpovědi počasí? Vedle jiných informací o počasí třeba na wetteronline.de.