Prognózy počasíTýdenní výhledy

Slunečný týden beze srážek

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Očekávejme slunečný týden beze srážek s letní až tropickou teplotou. Takto ukazují průběh počasí současné výstupy numerických modelů. Pravé letní počasí tak bude pokračovat, čeká nás často slunečné počasí. Srážky se téměř, někde vůbec, nevyskytnou. Ojediněle přeháňky či bouřky můžeme čekat během týdne, avšak spíše na východě území ČR. sucho se tedy zvýrazní vzhledem k vysoké teplotě a aktuálnímu období.

Proč se často mění předpověď počasí? Týden beze srážek. Slunečné letní počasí vysokou oblačností.

Slunečný týden beze srážek – pro dovolenou ideální, pro hydrologii v tuto dobu negativní počasí

Týden 8. až 14.8.2022

Předpověď

Málo oblačnosti a teplota nad letní hodnotou, pravé letní počasí vhodné pro letní aktivity. I příští týden se očekává velmi suché počasí, avšak vhodné nejen pro letní dovolenou, tedy koupání a výlety. Počasí bude přát i sklizni například obilovin. Srážky se na mnohých místech nevyskytnou a tam, kde ano, budou velmi slabé. Rozhodně nekompenzují teplotu vzduchu během týdne a sluneční svit, včetně jeho intenzity vzhledem k aktuálnímu období. Sucho se tedy zvýrazní a rozšíří. Požární riziko během týdne spíše poroste, proto nutno současně při venkovních aktivitách dbát opatrnosti. Noční teplota klesne zejména vlivem vyjasnění na hodnoty kolem 15°C, zpočátku týdne na hodnoty kolem 11°C.

TIP: Jak se vyvíjí předpověď teploty na nejbližší dny numerickými modely, sledujte naší stránku.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 15 až 10°C, během týdne 18 až 13°C
  • Nejvyšší teplota: 23 až 29°C, během druhé poloviny týdne 26 až 31°C
  • Průměrná teplota: 18 až 21°C, odchylka období: nadprůměrné.
  • Celkové srážky: 0 až 5mm, odchylka období: extrémně podprůměrné.

Synoptická situace a závěr: Slunečný týden beze srážek

Vysoký tlak vzduchu jako stabilní tlakový útvar setrvá v oblasti střední i jižní Evropy. Od jihu očekáváme příliv teplého vzduchu, který během týdne mírně zesílí.

Sucho se zvýrazní v místech  jeho výskytem, zejména sucho půdní. U průtoků vodních toků a hladin podzemních vod půjde o setrvalou, místy slabě klesající tendenci. Vzroste požární riziko, v nejsušších oblastech na velmi vysoké. Proto nutno vyvarovat se pokud možné manipulaci se zdroji ohně v přírodě, minimálně mimo vyhrazení prostory. Sledujte stránku firerisk.cz s předpovědí rizika vzniku požárů ve vztahu k počasí.