Předpověď teplotyPrognózy počasí

Teplé počasí vydrží do pátku

Hodnocení článku

Teplé počasí vydrží do pátku, poté můžeme čekat větší a hlavně definitivní ochlazení. teplota vzduchu v posledních dnech často přesahuje i letních 25°C. Noci také nejsou tak studené a počasí vybízí i nyní krátce po polovině září ke koupání v přírodě. Ano, voda zatím není nijak studená. Pokud si někdo nepotrpí vyloženě na velmi teplou vodu jako uprostřed léta. Není ani v současné době problém vykoupat se v rybníku či případně i v řece. Pomaleji tekoucí a hlubší vodní toky v níže položených oblastech mají teplotu i vyšší než mnohdy uprostřed léta. Přes den teplota vody v těchto tocích stoupá i slabě nad 20°C. Takovou teplotu voda již ale v přírodě dlouho mít nebude. Ochlazení se blíží. Po krátkodobém ochlazení, které přinese studená fronta v noci na zítřek, se citelněji ochladí  v závěru týdne. Víkend tedy již letní nebude nejen astronomicky.

Letní počasí vydrží do pátku. Od středy babí léto. Slunečné počasí a krajina před polovinou října.

Letní počasí vydrží do pátku: Přes 25°C dnes a poté opět ještě v pátek

V sobotu ráno začne astronomický podzim a ochlazení si počasí načasuje tedy dosti trefně. Léto skončí astronomicky i co se týče teploty vzduchu. Dnes teplota přesahuje letních 25°C výrazně a studená fronta ji zítra sníží. Maxima překročí mírně 20°C, ale poté se vrátí stávající ráz počasí. Léto čekejme opět ve čtvrtek a kromě západu ještě i v pátek s maximy nad 25°C. V noci na sobotu a už během pátku přejde přes naše území výraznější studená fronta. Ta stočí proudění na západní či severozápadní s přísunem studenějšího vzduchu. A takto teplé počasí se zatím neočekává. I když to nevypadá na zatažené a deštivé dny, ale naopak na docela rychlé vylepšení počasí po ochlazení, tak velmi teplému počasí odzvoní. Letní počasí vydrží do pátku a pravděpodobně ne na celém našem území. Zejména v nočních hodinách pocítíme ochlazení poté značně zejména při vyjasnění, se kterým modely zatím počítají.

Na kolik stupňů odpoledne se v dalších dnech připravit?

  • Út 19.9.: 19 až 23°C
  • St 20.9.: 21 až 25°C
  • Čt 21.9.: 24 až 28°C
  • Pá 22.9.: 24 až 29°C, na JZ/Z ochlazení a kolem 19-20°C
  • So 23.9.: 15 až 19°C

S kolika stupni počítat v noci a ráno a jak tomu přizpůsobit oblečení?

  • Út 19.9.: 16 až 12°C
  • St 20.9.: 13 až 9°C
  • Čt 21.9.: 15 až 11°C
  • Pá 22.9.: 17 až 13°C
  • So 23.9.: 14 až 9°C

Je třeba si uvědomit, že poslední týdny bylo počasí nadstandardně teplé a bohaté na sluneční svit. Naopak tedy srážkově velmi chudé a deficitní. Současně nutno uvést, že teplota se bude pohybovat i po druhém avizovaném ochlazení stále spíše slabě nad dlouhodobým průměrem.