Předpověď teplotyPrognózy počasí

Teplejší počasí do čtvrtka

Hodnocení článku

Teplejší počasí nás čeká do čtvrtka, do té doby se vyskytnou místa s výskytem maxima teploty na 20°C. Převážně nás čekají maxima teploty kolem 14-15°C, pouze v některých případech dojde k výraznějšímu průniku teplého vzduchu. Výjimkou bude však zítřek, kde přejde naše území studená fronta a teplé proudění přeruší. Též ovlivní teplotu vzduchu velká oblačnost a zpočátku dne na většině území déšť. Další ochlazení předpokládají numerické modely během pátku a na víkend. Přinese ho jak jinak, než další studená fronta systémů spojených s cyklonami v převažujícím západním proudění. Na konci týdne začne docházet k přílivu studenějšího a vlhčího vzduchu do střední Evropy od severozápadu. Díky velké oblačnosti zatím nečekejme ani nízká noční minima. Noční teplota se udrží nejčastěji kolem 8-10°C, při rychlejším větru a celonoční zatažené obloze zejména na východě i kolem 12°C.

Teplejší počasí do čtvrtka a maxima teploty ojediněle 20°C

Teplejší počasí do čtvrtka.

Dnes se v některých oblastech teplota přiblíží nebo ojediněle i dosáhne 20°C. Studená fronta začne ovšem ovlivňovat počasí u nás už večer a na jihozápad či západ přinese později déšť. A druhý den ochlazení. Vzhledem k tomu, že zítra se očekává zpočátku na většině území a během dne na východě území zataženo a déšť, teplota vzduchu nedosáhne nijak vysokých hodnot. Při trvalejším dešti se oproti noční teplotě příliš nezmění. Ve středu a ve čtvrtek se ovšem opět zvýší. Maxima teploty dosáhnou 12 až 17°C, ojediněle vyšší hodnoty. Na západě se začne ve čtvrtek počasí ale opět měnit. Nad naše území postoupí další studená fronta, která toto teplé počasí ukončí. A to definitivně, v pátek vlivem trvalejších srážek a celodenní zatažené oblohy můžeme čekat opět podstatně nižší teplotu. Studené proudění zajistí také to, že ani víkendové dny už nepřinesou nijak teplé počasí. Ochlazení pocítíme i v noci, kdy při vyjasnění teplota klesne pod 5°C a zahrozí přízemní mráz. Převážně však, jak již uvádíme v úvodu textu, čekejme v týdnu velkou oblačnost. S touto situací se pojí také rychlejší proudění, takže pokles teploty během noci zmírní případně i silnější vítr.

Jak se můžeme někde v médiích mylně dočíst, že “babí léto” bude stále pokračovat, tak nikoli. Současné počasí nelze považovat za babí léto. Neodpovídá mu nejen období, ale zdaleka ani synoptická situace.

Očekávaná maxima teploty vzduchu během týdne:

Út 31.10.: 9 až 13°C, na JV 17°C

St 1.11.: 12 až 16°C

Čt 2.11.: 12 až 16°C, na Z do 12°C

Pá 3.11.: 5 až 9°C, na V 12°C

So 4.11.: 7 až 12°C