Prognózy počasíTýdenní výhledy

Bude stále tepleji než by mělo být

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Bude stále tepleji než by mělo být v tomto období. Velmi teplé počasí z minulého týdne bude pokračovat i na počátku tohoto. Poté se bude ochlazovat a během týdne nás čeká spíše chladnější počasí. Zima ovšem mimo hory stále nezačne. Ani na horách nelze čekat ideální podmínky. Srážek bude totiž stále velmi málo, na počátku týdne budou i na horách zpočátku dešťové.

Týden 7. až 13.12.2020

Předpověď

Tepleji i v posledním týdnu ledna. Řeka a krajina v zimě bez sněhu. Berounka, přehrady na tomto toku nenajdeme.

V týdnu bude málo srážek a současně bude stále tepleji než by mělo být v období před polovinou prosince podle dlouhodobého normálu. A dlouhodobé prognózy naznačují žádnou větší změnu ani pro další týden. V tomto týdnu lze srážky spíše sporadicky. Objeví se hlavně na frontálním rozhraní zpočátku týdne a budou hodně lokální. Významnější budou na horách. Poté lze čekat další místní srážky ke konci týdne na dalších frontách. Na horách proto ke konci týdne může nějaký sníh napadnout či připadnout, neboť podmínky pro výskyt sněžení tam budou vhodné. Ale sněhu nepřipadne nijak moc. Prognózy numerických modelů se shodují, že po ochlazení ke konci tohoto týdne by se mělo poté v dalším týdnu opět mírně oteplovat.

V noci bude teplota tento týden kromě počátku kolem nuly, ke konci týdne častěji slabě pod nulou a to hlavně při malé oblačnosti. Přes den bude mírně nad nulou, vyjma počátku týdne, kdy lze čekat až 9-10°C.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: +4 až -3°C, zpočátku týdne 8 až 2°C. Nejvyšší teplota: 2 až 7°C, zpočátku týdne až 10°C a ke konci do 5°C. Průměrná teplota: 5 až 8°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky: 112mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace a závěr: Bude stále tepleji

Zpočátku týdne přejde naše území zvolna k východu zvlněné frontální rozhraní. Postup rozhraní bude blokovat mohutná tlaková výše nad Ruskem. V dalších dnech k nám bude v nízkém tlaku vzduchu pronikat studenější vzduch. Ke konci týdne budou od západu přecházet další frontální systémy v chladném proudění.

Upřesnění informací o průběhu počasí ke konkrétnímu dni sledujte na stránce Předpověď na den. Modelové mapy jsou k dispozici včetně dlouhodobého modelu CFS na stránce Pivotalweather.com.