PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Podzimní počasí i nadále, srážek méně

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Podzimní počasí i nadále.

Týden 18. až 24.11.2019

Náš komentář

Další listopadové dny budou u nás ve znamení typického teplejšího podzimního počasí. Během týdne se více uplatní inverzní ráz počasí. Tak teplo jako o víkendu již nebude, ale na druhé straně nás zatím nečeká ani žádné významnější ochlazení. Čeká nás tedy podzimní počasí i nadále.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počasí v týdnu nebude příliš slunečné, zpočátku týdne lze čekat frontální oblačnost a místy slabší srážky. Tyto ustanou a ve druhé polovině týdne budou v anticykloně vznikat pro změnu mlhy a nízká oblačnost, které se budou i udržovat po celé dny. Takové počasí je pro poslední dekádu listopadu typické. V dohledné době tedy nyní žádné větší ochlazení, jen mírné ochlazení během první polovině týdne po nadprůměrně vysokých teplotách z víkendu. Ani výhledově na další týden (poslední listopadový) to nevypadá na žádné větší ochlazení. Srážek by mělo ale přibývat.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 9 až 3°C, při malé oblačnosti hlavně v Čechách a kolem poloviny týdne +5 až -2°C.

Nejvyšší teploty 9 až 14°C, během týdne 4 až 11°C.

Průměrné teploty 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 20mm.

Shrnutí

Týden bude většinou ve znamení vyšších teplot než by v tuto dobu měly být. Srážek bude naopak méně.

Období bude:

teplotně nadprůměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku týdne budou přecházet přes ČR frontální systémy spojené s tlakovými nížemi, které postoupí do centrální Evropy ze západní Evropy. Ve druhé polovině týdne se opět prosadí vysoký tlak vzduchu nad východem Evropy s přílivem teplejšího vzduchu zejména do vyšších výšek našeho území.

Numerické modely. Výstupy jejich prognóz najdete ve velmi přehledné a pěkné podobě zpracování na uvedeném serveru. Vybrati si může mapy, meteogramy a i předpovědi s více variantami vývoje. Mějte tk přehled o očekávaném počasí přímo dle prognóz numerických modelů.