Podzimní počasí i nadále, srážek méně

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Podzimní počasí i nadále.

Týden 18. až 24.11.2019

Náš komentář

Další listopadové dny budou u nás ve znamení typického teplejšího podzimního počasí. Během týdne se více uplatní inverzní ráz počasí. Tak teplo jako o víkendu již nebude, ale na druhé straně nás zatím nečeká ani žádné významnější ochlazení. Čeká nás tedy podzimní počasí i nadále.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počasí v týdnu nebude příliš slunečné, zpočátku týdne lze čekat frontální oblačnost a místy slabší srážky. Tyto ustanou a ve druhé polovině týdne budou v anticykloně vznikat pro změnu mlhy a nízká oblačnost, které se budou i udržovat po celé dny. Takové počasí je pro poslední dekádu listopadu typické. V dohledné době tedy nyní žádné větší ochlazení, jen mírné ochlazení během první polovině týdne po nadprůměrně vysokých teplotách z víkendu. Ani výhledově na další týden (poslední listopadový) to nevypadá na žádné větší ochlazení. Srážek by mělo ale přibývat.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 9 až 3°C, při malé oblačnosti hlavně v Čechách a kolem poloviny týdne +5 až -2°C.

Nejvyšší teploty 9 až 14°C, během týdne 4 až 11°C.

Průměrné teploty 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 20mm.

Shrnutí

Týden bude většinou ve znamení vyšších teplot než by v tuto dobu měly být. Srážek bude naopak méně.

Období bude:

teplotně nadprůměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku týdne budou přecházet přes ČR frontální systémy spojené s tlakovými nížemi, které postoupí do centrální Evropy ze západní Evropy. Ve druhé polovině týdne se opět prosadí vysoký tlak vzduchu nad východem Evropy s přílivem teplejšího vzduchu zejména do vyšších výšek našeho území.

Numerické modely. Výstupy jejich prognóz najdete ve velmi přehledné a pěkné podobě zpracování na uvedeném serveru. Vybrati si může mapy, meteogramy a i předpovědi s více variantami vývoje. Mějte tk přehled o očekávaném počasí přímo dle prognóz numerických modelů.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality