Podzimní počasí i nadále, srážek méně

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 18. až 24.11.2019

Náš komentář

Další listopadové dny budou u nás ve znamení typického teplejšího podzimního počasí. Během týdne se více uplatní inverzní ráz počasí. Tak teplo jako o víkendu již nebude, ale na druhé straně nás zatím nečeká ani žádné významnější ochlazení.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počasí v týdnu nebude příliš slunečné, zpočátku týdne lze čekat frontální oblačnost a místy slabší srážky. Tyto ustanou a ve druhé polovině týdne budou v anticykloně vznikat pro změnu mlhy a nízká oblačnost, které se budou i udržovat po celé dny. Takové počasí je pro poslední dekádu listopadu typické. V dohledné době tedy nyní žádné větší ochlazení, jen mírné ochlazení během první polovině týdne po nadprůměrně vysokých teplotách z víkendu. Ani výhledově na další týden (poslední listopadový) to nevypadá na žádné větší ochlazení. Srážek by mělo ale přibývat.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 9 až 3°C, při malé oblačnosti hlavně v Čechách a kolem poloviny týdne +5 až -2°C.

Nejvyšší teploty 9 až 14°C, během týdne 4 až 11°C.

Průměrné teploty 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 20mm.

Shrnutí

Týden bude většinou ve znamení vyšších teplot než by v tuto dobu měly být. Srážek bude naopak méně.

Období bude:

teplotně nadprůměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku týdne budou přecházet přes ČR frontální systémy spojené s tlakovými nížemi, které postoupí do centrální Evropy ze západní Evropy. Ve druhé polovině týdne se opět prosadí vysoký tlak vzduchu nad východem Evropy s přílivem teplejšího vzduchu zejména do vyšších výšek našeho území.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.