Významné noční mrazy do středy, na konci týdne jaro

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Opětovně bude počasí zimní, významné noční mrazy nás čekají do středy. Poté se bude mírně oteplovat, vyloženě jarní teplotu zatím ale čekat nelze.

Týden 30.3. až 5.4.2020

Předpověď

Průběh počasí na přelomu března a dubna bude podobný tomu z minulého týdne. Jen ochlazení potrvá kratší dobu. Noční mrazy budou ale při převaze zmenšené oblačnosti též významnější a to i v nižších polohách. Významné noční mrazy lze čekat do středy. Po polovině týdne se oteplí, ale pouze mírně. Teplotu, která byla docela častá již od února, v dalších dnech čekat zatím nelze. Teplota připomínající jaro se objeví stále zatím spíše přechodně. Zatím modely slibují významnější oteplení na přelomu týdnů, nechme to ale nyní s otazníkem. Upřesníme to v dalších dnech ve Výhledu na týden. Oblačnosti i srážek bude v tomto týdnu velmi málo. Více oblaků lze čekat zpočátku týdne v oblasti frontálního rozhraní. Poté bude převažovat už méně oblačnosti. Srážky se objeví též na rozhraní a po jeho přechodu a spíše místy. Významnější budou od vyšších poloh. Během týdne už příliš srážek nespadne. Se zvýšením teploty se tak bude spíše zvýrazňovat sucho.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota -1 až -7°C a ojediněle -10°C, od čtvrtka +3 až -3°C. Nejvyšší teplota 1 až 7°C, od čtvrtka 5 až 11°C a v závěru týdne až 15°C. Průměrná teplota 2 až 7°C. Shrnutí období: Podprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 10mm, na horách na severu až 20mm/cm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Vysoký tlak vzduchu bude určujícím tlakovým útvarem pro počasí ve střední Evropě. Po přechodu významné studené fronty se k nám rozšíří hned na počátku týdne výběžek mohutné anticyklony od severozápadu. pronikat k nám bude velmi studený vzduch. Příliv studeného vzduchu začne kolem poloviny týdne slábnout. V závěru týdne by mělo dojít k opětovnému návratu teplého jihovýchodního proudění, které bude patrně zesilovat. Výstupy modelů v podobě map i grafů, včetně speciálních prognóz, lze sledovat na stránce Wetterzentrale.de. Web doporučujeme pro jeho nabídku i přehlednost.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Významné noční mrazy do středy, na konci týdne jaro
Popis
Významné noční mrazy do středy, na konci týdne se vrátí jaro. Vyhlídka průběh počasí a základních prvků pro ČR na týden 30.3. až 5.4.2020.
Autor