Stabilní teploty, na konci týdne ochlazování

Informační hodnota
Úprava
Zvláštní přínos
Celkové hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Čekají nás poměrně stabilní teploty.

Týden 25.11. až 1.12.2019

Náš komentář

Stabilní počasí co do teplot potrvá ještě po většinu dalšího týdne, lze říci tedy do konce listopadu. Se začátkem prosince by mělo přijít snížení teplot. Vypadá to, že počasí začne mít postupně zimní charakter včetně nížin, ale v uvedeném týdnu tomu tak ještě nebude.

Předpověď

Teplotně se počasí zatím měnit nebude, po většinu tohoto týdne bude mít podzimní ráz. Lze čekat stabilní teploty. Jen nízkou oblačnost vystřídá během první poloviny týdne ta frontální a objeví se častější srážky. Teploty se budou snižovat až během víkendu, kdy bude docházet k zásadnější změně rázu počasí. Jinak lze čekat ustálené teploty odpovídající normálu pro konec listopadu nebo slabě vyšší. Sněhové srážky se objeví jen v nejvyšších polohách, na konci týdne se bude hranice sněžení snižovat i do středních nadmořských výšek. TEPLOTA VZDUCHU Nejnižší teploty 8 až 2°C, v závěru týdne 5 až 0°C. Nejvyšší teploty 5 až 12°C, o víkendu 1 až 7°C. Průměrné teploty 3 až 8°C. ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY Celkové srážky 3 až 15mm, na horách na severu a hlavně na jihozápadě 10 až 30mm.

Shrnutí

Týden bude ve znamení hodnot odpovídajících pro konec listopadu, srážky budou zejména v nižších polohách a na JV/V méně vydatné a tedy i podnormální. Období bude: teplotně průměrné, srážkově průměrné až podprůměrné.

Synoptický vývoj

Tlaková výše přestane mít vliv na počasí u nás a od západu začnou během týdne přes centrální Evropu k východu opět postupovat jednotlivé frontální systémy. Na konci týdne bude přes sever Evropy postupovat tlaková níže a od severu k nám kolem ní bude pronikat studený vzduch. Večer bude vydán grafický výhled počasí na týden dopředu na stránce Výhled na týden. Tento je následně upřesňován v úterý a ve čtvrtek.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 825 příspěvků Zobrazit všechny články od Meteo Aktuality