Zimní ráz počasí, o víkendu slabé oteplení

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Čeká nás zimní ráz počasí.

Týden 2. až 8.12.2019

Předpověď

Na území ČR bude pokračovat zimní charakter počasí včetně nížin. Případné srážky, kterých bude ale spíše méně, budou často sněhové. Oteplovat se začne až v závěru týdne a podle současných předpovědí ne nijak významně. Teploty budou v noci slabě až mírně záporné a přes den slabě kladné. Dlouhodobé prognózy slibují další oteplování před polovinou měsíce, což potvrzují zatím i současné střednědobé předpovědi. Srážek bude v prvním prosincovém týdnu málo. Pokud se objeví, budou spíše slabé. Více srážek spadne od vyšších poloh, kde půjde o sněžení s akumulací pokrývky. TEPLOTY VZDUCHU Nejnižší teploty: +1 až -5°C, při zmenšené oblačnosti ojediněle -8°C. Nejvyšší teploty: 0 až 5°C, o víkendu až 8°C. Průměrné teploty: -2 až +3°C. ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY Celkové srážky 3 až 20mm/cm, na horách až kolem 25cm.

Charakteristiky

Teploty budou v tomto týdnu zcela odpovídat normálu pro začátek prosince, ale srážek by mělo spadnout méně. Dlouhodobý výhled slibuje, že tento týden bude srážkově nejchudší z celého měsíce. Týden bude: teplotně průměrný, srážkově podprůměrný.

Synoptický vývoj

Přes naše území budou putovat zpočátku týdne frontální systémy spojené s tlakovými nížemi v západním proudění, které bude o něco rychlejší. Pronikat k nám bude studený vzduch od severozápadu. Kolem poloviny týdne bude od západu přes centrální Evropu putovat mohutnější oblast vysokého tlaku vzduchu. Tato se bude následně udržovat východně od našeho území a ovlivňovat počasí ve střední Evropě. Ke konci týdne bude do centrální Evropy částečně zasahovat výběžek tlakové výše nad jižním Atlantikem. V úplném závěru týdne se dostane střední Evropa zřejmě pod vliv cyklony nad severem Evropy. Pronikat k nám bude o něco teplejší vzduch. Zimní ráz počasí lze čekat zpočátku týdne. Poté se mírně oteplí.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Zimní ráz počasí, o víkendu slabé oteplení
Popis
Stručná vyhlídka počasí na první prosincový týden. Čeká nás zimní ráz počasí, na konci týdne se mírně oteplí. Očekávané hodnoty prvků.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.